Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongás van aki kijött...

Ez szorongás van aki kijött ebből?

Figyelt kérdés

Elméletileg szorongásos problémáim vannak.



Sajnos nagyon félek a skizofréniától és ez elég sok energiámat felemészti.

Nincs a családban senki, akinek ilyen vagy hasonló betegsége lenne.


Van egy távoli ismerősöm, aki paranoid skizofréniában szenved és mivel sajnos elég sok tünetet tudok ezáltal és olvastam is (sajnos) a neten. Így sokszor felmerül bennem, hogy mi van, ha én is olyan leszek vagy mi van, ha pl azt fogom gondolni, hogy ufók vagy robotok irányítják a gondolataimat stb.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ilyen nincs és ez számomra nagyon ijesztő, hogy akkor miért jut eszembe? Miért gondolkodom ezen??

S hiába tudom, hogy ez nem igaz és velem nem történt vagy történik ez még, feszült és szorongó leszek.

Ez kényszergondolat lenne?


Válaszokat nagyon szépen köszönöm!


2020. júl. 12. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha napjában többször előjön ez a gondolat, és nagyon kellemetlen érzés kötődik hozzá, esetleg görcsbe rándulsz, akkor sztem szorongás. Én is éreztem már így, nekem a nagyim mutatott skizofréniás, paranoid kórképet, de ő szerencsére kigyógyult belőle. Mostanában már én sem rágódom annyira a témán, de meg tudom érteni, nagyon rossz a kontrollvesztés érzése.
2020. júl. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!