Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is szorongas?

Ez is szorongas?

Figyelt kérdés
Mintha azt figyelnem, milyen veszely leselkedik ram. Illetve tudatosan nem figyelem, de a testem tiszta feszult, rossz a kozerzetem, ideges vagyok, menekulhetnekem van. Ha ebben a "befeszult" allapotomban valami megijeszt, csattan valami, leesik valami, hangos, hirtelen nagy zajjal jar, vagy negativ dolgot hallok (baj, halal, baleset), akkor teljesen bepanikolok. Nem kimondott panikroham ez, hanem mintha csak megijednek. Ez ellen mit lehet tenni?
2020. júl. 14. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
inkább félelem, rettegés.
2020. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig ugyanazokban a szituaciokban kerulok ilyen allapotba. Otthon nagyon ritkan jelentkezik ez az erzes.
2020. júl. 14. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy nagyon megkeseríti az életed, és korlátoz a tanulásban / munkavégzésben / kapcsolataid tönkre mennek emiatt, akkor mindenképp próbálj meg szakembert keresni.


A laikus tanácsom az lenne, hogy próbáld meg végiggondolni mik azok a dolgok amik kicsit is frusztrálnak, kiváltják ezt az érzést. Próbáld meg minimalizálni a dolgokat.


Én huszonéves lány vagyok, és évek óta szorongással küzdök. Ez nagyon bagatell példa, de nekem a komfortérzetemen rengeteget segít, ha frissen mosott a hajam és kényelmes ruhában vagyok. Ha ezek nincsenek meg, akkor az átlagos szorongás mellé még azon is stresszelek, hogy "jaj, hogy nézek ki".


Szóval nekem az vált be, hogy nagyon őszintén, nagyon az alapokig leásva végig gondolom hogy mik azok az apróságok amik visszahúznak / rossz érzéseket váltanak ki belőlem, és egyenként kezdem felszámolni őket.

2020. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!