Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt hipochonderek/volt...

Vannak itt hipochonderek/volt hipochonderek?

Figyelt kérdés

Hello,

Ha igen, lehetséges, hogy az ilyen emberek valós tüneteket beszéljenek be maguknak - pl hasmenés, szédülés, kiütés stb - mi volt a legdurvább, amit valaha elhitettél magaddal, vagy mondjuk egy családtagod/ismerősöd? Sikerült kigyógyulnod?



2020. júl. 14. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az vagyok, de nálam ez időszakos. Képes vagyok belázasodni, hasmenésem van, rendesen fájnak szerveim stb ha ilyen "hülye" időszakomat élem.. Nem vagyok rá büszke, de nem tudok vele mit kezdeni. Próbálkozok!

23/N

2020. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok sajnos. Én komoly betegséget nem beszéltem még be magamnak, inkább úgy fogalmaznék, hogy a kis tüneteket jobban felnagyítom. Például ha még vagyok fázva, akkor életképtelen leszek és csak erre tudok gondolni és csak erről tudok beszélni. Ha fáj a hasam, vagy izomlázam van, vagy bármi, akkor is rosszabbul élem meg, mint mások. Ha van bármi tünetem, már azonnal kezdek is utána nézni és a legrosszabbra felkészülni. (25N)
2020. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Látom, hogy már régebbi kérdés, de hátha valaki válaszol. Garatráktól való rettegés esetén bebeszélhetek magamnak fülcsengést, nehéz nyelést, nyomást az orromban és a fülemben annyira, hogy tisztán érezzem ezeket?
2022. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Meerah válasza:
A garatráktól rettegő kommentelőnek: nem tudom, hogy voltàl-e fül-orr-gégésznél, de ha elmész, és azt mondja, nincs ott semmi, akkor azt el-kell-hinni! Nekem idegentest érzésem volt a torkomban, kb tízszer voltam fül-orr-gégésznél, mire sikerült elhinnem, h amit érzek, az pszichés tünet. Fél évente elmegyek ugyanezzel a panasszal, de mostmár elêg egyetlen vizsgálat, hogy megnyugodjak.
2022. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!