Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet valaha szokni az...

Le lehet valaha szokni az alkoholról ha egyszer már rászoktunk?

Figyelt kérdés

Évek óta naponta megiszok 3-4 sört , hétvégente többszörösét és most próbáltam abbahagyni de feszengek ha nem iszok meg legalább 1-et munka után.. voltak periódusok az utóbbi években, hogy hétköznap nem ittam csak hétvégente, de most ez se sikerül már úgy néz ki.. viszont azt nem tudom elképzelni, hogy teljesen letegyem. Azt nem szeretem, hogy minden nap iszok, meg, hogy hétvégén 1 tálca sört megiszok, leginkább csak csökkenteni szeretném arra, hogy csak hétvégén igyak akkor is kevesebbet, de az a kérdés, hogy leszokhatok erről? Az a baj, hogy ehhez kötöm az örömöt meg a jutalmazást a napvégén , egyedül élek 28 évesen szóval nincs ki leállítana.. munkába jól végzem a dolgom ott nem iszok meg hétköznap nem is iszok annyit, hogy annyira másnapos legyek, de hétvégén KO, egyedül leiszom magam nagyon és sajnálom magam.. mit lehetne ezzel csinálni?


Akarom is de érzem, hogy nem is mert félek, hogy még rosszabb lesz enélkül


2020. júl. 16. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem veszed meg, depizel pár hétig még feszült leszel, aztán lecsillapodik ez az érzés.
2020. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
67%
Segítség nélkül baromi nehéz így leszokni
2020. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fokozatosan csökkentsd
2020. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is kellene tudni, hogy idegrendszeri függőség ez vagy csak pszichikai.
2020. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valamivel helyettesíteni. Például mi okoz örömet? Sport, rajz, festés, kirándulás, utazás, biciklizés, futás, kondi, masszázs, úszás... Ami neked jól esik, kényeztesd magad.

Ha nem sikerül egyedül akkor a hétvégi tálca sör árát tedd félre pszichológusra.

2020. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, mert az okot kell megszüntetni. Esetleg egyházi vagy kórházi alkoholista önsegítő csoport. És igyekezz türtőztetni magad, ne vedd meg. Minél jobban belesüllyedsz az örvénybe, annál lehetetlenebb lesz kijönni. Most még a tudatosság állapotában vagy, most kell elejét venni.
2020. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy semmi nem okoz már örömet , csak ha iszok akkor vagyok el a gép előtt internetezés közben , nap közben munka akkor nem iszok, de ha délután munka után nem iszok akkor feszült meg lehangolt vagyok és semmihez sincs kedvem
2020. júl. 25. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmus és a depresszió kéz a kézben járnak, egyik hozza magával a másikat. Te még nem vagy annyira benne, hogy ne tudjál kijönni belőle, te még felismered, hogy baj van, és akarsz változtatni. Van az az állapot, amikor ez már kémiai okokból nem megy. Mindenképpen pszichológus kell, esetleg addiktológus pszichiáter, aki a depressziódat kezeli, meg kell találnod az életben az örömet, pl párkapcsolat, sport. Keressél magadnak barátnőt (gondolom, férfi vagy).
2020. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!