Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger miatt utálhatok...

Asperger miatt utálhatok dolgozni, fog ez változni valaha?

Figyelt kérdés

Mielőtt bántanátok: dolgozom, nincs komolyabb panasz a munkámra, az új helyen már egész jól betanultam, képzem magam.

Viszont rettentő rosszul érzem magam már a 2. helyen és sokat vagyok szomorú is.


Nagyon unalmasnak érzem a munkát, nem kell kreativitás, 1 hónap alatt megtaulható és onnantól kezdve favágás.


Fáraszt, hogy minden nap be kell menni, ugyanakkor, ugyanoda, emberek között lenni, ráadásul ugyanaz között, tehát ez a rendszeresség is sok nekem.

Emberből is sok, munka végére annyira sok belőlük, hogy másra se vágyom, csak a gondolataimra.



Tanulok, rengeteget. Ki tudja, beérik-e a gyümölcse, és ha igen, az is még hónapok, évek - addig pedig élni kell valamiből.


Az előző munkahelyemen kb ctrl c, ctrl v volt, de ott is ezer dolgot el lehetett rontani.

Itt általában 10-20 lépéses folyamatot kell szolgaian követni és ezer dolgot el lehet rontani, akkor pedig másnak okozunk közvetlen kárt, esetleg kötbért. A hivatalos emailezás se az én kenyerem, sablonleveleket kell küldeni, de sokszor elfelejtek átírni ezt vagy azt, lefelejtem, hogy "üdvözlettel" - pedig igyekszem koncentrálni, hatvanszor átnézem. (ha épp nem parázom, még jobban elrontom, mert a koncentrációt csökkenti).


Van megodás erre a problémára?


2019. júl. 3. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Ki diagnoztizálta az aspetgert?
2019. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos még senki, de én nagyon szeretném tudni, mi miatt nem sikerült még soha beilleszednem, mi miatt érzem én ufónak az embereket és ők engem, mi miatt csinálnak az emberek mindent furán vagy én miért csinálok.... Miért nem érzik pont azt meggondolandó problémának, amit én, és miért aggódnak olyanon, amin nem kellene - vagy épp én megyek fordítva az autópályán stb.



Viszont úgy érzem, jelen kérdés szempontjáól ez milliomodrangú.

2019. júl. 3. 10:29
 3/14 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy pénzből élünk, dolgozom is, kb csak kajára és rezsire költök, képzem magam.


Mégis úgy érzem magam a munkahelyemen, mintha kínoznának.


S.O.S.

2019. júl. 3. 10:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Kerdesedre valaszolva, biztosan akkor fog valtozni, ha olyan munkat fogsz vegezni, amit szeretsz. Egyebkent nem kell ahhoz Asperger, hogy az ember unja, ne szeresse a munkajat, de sajna keveseknek adatik meg, hogy azt dolgozhassak, amiben örömüket lelik.
2019. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, létezik-e olyan munka, amit szeretnék.

Most tanulok valamit, de ha sikerül is, akkor is még hónapok, évek.



Más is utálja, de nem ennyire durván rosszul éli meg.

2019. júl. 3. 10:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Talan az lenne a legjobb, ha keresnel egy masik munkahelyet, valami kreativabbat. Ma mar nem gond, ha az embernek több munkahelye van elete soran.
2019. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Keresd fela területilg illetékes ideggondozót. Inkább figyelemzavarosnak/depressziósnak tűnsz mint Asperger-szindrómásnak.

Ők inkább kínosan pontosak, nagyon is jól tudnak követni algoritmusokat, és egyáltalán nem zavarja őket, ha minden nap ugyanazok közé az emberek közé kell menniük dogozni. Mivel nehezen alakítanak ki kapcsolatokat és igazodnak el a szociális viszonykban, sokkal jobban boldogulnak a már ismert környezetben.

2019. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az embert, mint olyat, az ember működését nem értem, nem tudom hova tenni.

Nem értem, miért arról beszélgetnek, amiről, miért azt szeretik, amit, miért úgy csinálják, ahogy.

Kb egy ufó vagyok és szerint kijelenthetem, hogy mindkét fél ezt érzi.. Nekik én, nekem ők.



Ez tuti valami rendellenesség, bár inkább megérteni akarom, mint megváltozni.

Ha megérteném, az sokat segítene egy kicsi önbizalom mellett.


Amúgy tervezem lerajzolni a gondolataimat, de nem fér bele a tanulás mellett.


Figyelemzavarom tuti van.



Ennyi kitérő elég most.

2019. júl. 3. 11:10
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Teljesen megértelek, néha (mindig) azt érzem, hogy ennél még a halál is jobb.

Ez soha nem fog változni.

2019. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Picit off: Nagyon hasonlóan érzek, mint te, és nem vagyok aspergeres. Diagnosztizált személyiségzavarom van. Ez azért is fontos, mert miután ez kiderült, el kezdtem terápiára járni, és nagyon sokat tud segíteni ezekben a dolgokban. (A munkahelyi nehézséget egyébként nálam az alkalmazkodási zavar okozza). Keress fel egy terapeutát, ebben csak ő tud segíteni!
2019. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!