Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem szociális fóbiám...

Azt hiszem szociális fóbiám van. Lehet ezen javítani "házilag" ? Majdnem minden ember társaságában rosszul érzem magam ha rosszabb a társaság rosszul is leszek.

Figyelt kérdés
Csak a kérdésre várnék válaszokat.
2020. júl. 17. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld elhessegetni magadtól a "félelem" érzését, mivel a fóbia alapja az idegen emberektől való "félelem", tartózkodás (ami egyébként természetes reakció (a nem falkaállatoknál). Hidd el, hogy másokban is megvan ez az ösztönös tartózkodás, legfeljebb ők már megtanulták, hogy többnyire nincs mit tartani egy másik embertől.
2020. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Csak úgy tudsz rajta javítani, hogy tudatosan "szuggerálod" magadat. Elhiteted magaddal, hogy nincs semmi gondod, jófej emberekkel vagy körülvéve, ők a barátaid, jól érzed magad velük...
2020. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a bevett pszichológiai módszerek hatékonyabbak, mint az egyszerű szuggerálás. Keress rá a CBT nevű módszerre, ha tudsz angolul, ezt egyedül is lehet használni. Van hozzá egy csomó tutorial a neten.


(Erről a módszerről van szó, de persze a wikipédia nem tutorial:

[link] )


Ha nem tudsz angolul, akkor a könyvtárban próbálkozz ilyen könyvet keresni, vagy egy könyvesboltban.

2020. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megnézem a módszert köszönöm.

Az történt, hogy beteg voltam 2 éve és sokat voltam kórházban meg rászorultam másokra utána hónapokig. Azóta van ez. Talán mert nem tekintettek ott embernek csak esetnek és sok megalázó helyzet volt amikor elveszett az ember méltósága ŕs sok esetben bem voltal jogaim és utána is azt éreztem, hogy akik segítettek uralkodtak is egyben rajtam mert megtehették mert rájuk voltam szorulva. Nagyon kkszolgáltatott érzés volt majdnem fél évig. Nem érzem jól magam az emberek között azóta, félek is tőlük meg nem is tudok nekik mit mondani az sem nagyon érdekel amit ők mondanak. Olyan idegen. :( Nem érezem, hogy jófejek lennének vagy a barátaim. Csak elég szomorú vagyok így.

2020. júl. 17. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, megértem. De szerintem így jó esélyed van helyrehozni a dolgokat. Nehezebb eset lenne, ha gyerekkorodtól fogva fennállna a probléma, és nem is lennének emlékeid arról, hogy élvezed a társasági életet.
2020. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja nem, a társaság középpontja voltam. Jól elmúlt. :(
2020. júl. 17. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak,hogy tudd az eseted sztem nem abnormális. Magyarországon a társadalom ilyen kirekesztő, elnyomó. Amíg jól vagy és hasznodat látják, addig nem veszed észre ezt. Viszont,ha kiszolgáltatott leszel azt kapod,amit átéltél.

vagy megpróbálsz újra erős lenni, vagy próbálsz hasonló emberekkel megismerkedni,akik hozzád passzolnak,akikkel megtalálod a közös hangot.

2020. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez most nagyon szomorú lesz. Lett egy barátnőm a kórházból akivel nagyon megszerettük egymást és összejártunk. Meg egy másik szobatárssal is tartottuk a kapcsolatot. Azóta mindketten meghaltak. :(

A barátnőmet a férjén és rajtam kívül senki nem látogatta miután kiderült mi baja. Eltűnt minden ismerőse azonnal. Szörnyű volt ezt látni. Még a szomszédja is elkerülte akivel jóban voltak. Megmondom őszintén nagyon megviselt hogy végig néztem a szenvedését tehetlenül reménytelenül. Ez a vonal sem egyszerű. :(

2020. júl. 25. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
És ezután jártál pszichológushoz? Elég ronda traumának hangzik.
2020. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen de csak lesajnáltak mindenhol és ettől én is jobban sajnáltam magam és még rosszabb lett nem jobb úgyhogy hagytam a fenébe a dolgot. Esetként kezeltek nem emberként pont mint a kórházban :(
2020. júl. 25. 12:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!