Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a thc, ecstasy, lsd nem drogok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják nem drogok és nem okoznak függőséget meg semmi rosszat. Amikor pl ecstasy, cannabis nagy pszihikális függőséget csinál. De még fizika függőséget is képesek lehetnek okozni. Az előbbi biztosan képes rá. Az lsd is okozhat függőséget. Na meg ott ha valami elromlik akkor örök életre benne maradhat a halucinálcióban az alany. Ami akár egy bad trip is lehet. + A flashbackok 30 év után is vissza üthettnek.


De nem ítélem el az illegális szereket. Az alkohol, cigi, koffein is drogok csak ezek egészségesebbek. De főnököm szerint a drog ott kezdődik, hogy herbál, kristály, kokain, heroin

Hát pl a E is az a tipikus kábítószer ami boldogság érzetett ad be. Még a speedre is kevésbé illik a drog jelentése!



2020. júl. 19. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

"A flashbackok 30 év után is vissza üthettnek."


Azért az ilyesmi elég ritka. Nem lehetetlen, meg elképzelhetetlen, de nem túl sűrűn fordul elő. Sokan csak arra fogják. Én szerintem 30 év múlva emlékezni nem fogok részletesen arra, hogy mikor mit csináltam. Már az iskolás emlékek se nagyon vannak meg, bár az nem is adott olyan emlékezetes, de főleg boldog pillanatokat. És még én is "csak" 22 éves vagyok. :P :D


"Amikor pl ecstasy, cannabis nagy pszihikális függőséget csinál. De még fizika függőséget is képesek lehetnek okozni."


Az eki főleg. Nehéz lemondani arról az érzésről, amit nyújtani tud. De az sok mással is helytettesíthető, ha az ember kitartó, van akarat ereje, és célja az életben. A fű igazából... Szintén tud függőséget okozni, de kb a függő szektort olyanokban képzeld el, akik reggeltől napestig szívják. Mint például más a rendes cigit. Na, az már függőség. Persze, mint ahogy a sima ciginek, úgy a fűnek is vannak elvonási tünetei. De sokkal könnyebb elhagyni, mint bármi mást, akármilyen drogot, és nem (csak) azért, mert természetes növényről beszélünk, egy gyógynövényről ráadásul. Én legalizálnám. A termesztést nem, de a forgalmazást és a használatot igen.


"De főnököm szerint a drog ott kezdődik, hogy herbál, kristály, kokain, heroin"


A főnököd jól mondja. De ide lehet még sorolni nyugodtan az ecstasyt és a speedet is.


"Még a speedre is kevésbé illik a drog jelentése!"


Pff. Jó nagy marhaság. :D Elsők között lenne, amit betiltanék. Ugyanolyan szintetikusan elő állított szar, mint az eki. Ha egy TISZTA 100%-ot tartalmazó MDMA-t tolna valaki, szerintem egy életre elég lenne neki azaz alkalom. Amit az utcán vesz az ember, vagy bárhonnan egy dílertől, azoknak csak pár %-a tartalmaz MDMA-t. Mindig, mindenki hígítja ezeket, hogy több legyen az eladható mennyiség. A díler javára, mert nem azaz elsődleges szempont, hogy az "ügyfelet" kiszolgálja, hanem a minél több pénz. A többi része mind vegyszer és hasonlók. A Speed úgyszintén.

2020. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Hát... Azért ismerek embereket akiknek egy életre betettek ezek is. Egészségükre! Ja az már a múlté...
2020. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Szia #2-es! :D


Első vagyok. Nem lehetetlen. Nyilván, nem mindenkinek valók a drogok, még a fű sem. Ha az embernek olyan a genetikája, hogy hajlamos valamilyen betegségre, allergiára, akkor fel léphetnek később, akár évek múltán is a mellékhatások. Elő hozhatják az emberből a skizofréniát is.

2020. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mondok titokot: a nikotin, koffein, alkohol is drogok. Ezek meg plane!
2020. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
A klasszikus drogokat, mint pl cannabis, lsd, morfium, extasy, lsd, heroin gyógyításra is lehet(ne) használni csak a megfelelő szabályozás és a klinikai vizsgálatok betiltása miatt illegális státuszba kerültek, a gyógyszeripar helyett az alvilági fekete kereskedelem húz hasznot belőlük. Nincsen egységes szabályozás az adagolásukra és a kúra szerű alkalmazásra, ezért lettek veszélyes és tiltott szerek.
2020. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a morfium pont nem, mert azt használják az egészségügyben most is.
2020. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de mire? Fájdalomcsillapításra. Ergo drog az egészségügyben is.
2020. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Ezen szerintem nem kell meglepődni. Egy gyógyíthatatlan, kezelhetetlen beteg, aki rákos, esetleg már a végső stádiumban van, valószínűleg oltári nagy fájdalmai lehetnek. Ezt a morfiummal segítenek elnyomni, hogy ne érezzenek semmit gyakorlatilag. Fájdalmat nem is nagyon éreznek, inkább csak egy kis bizsergést, egy kis nyomást esetenként. Ha már valakin nem lehet segíteni (mert sajnos van olyan is, van az a pont ahol már minden mindegy), akkor legalább segítenek elviselhetőbbé tenni azt a hátralévő időt, ami még megadatott. Szerintem egyértelmű. Sajnálatos, és szívszorító, az biztos. Engem is megérintenek az ilyenek, mikor ilyet látok, hallok, olvasok az interneten. De sajnos ez a való világ, és ez így működik. Láttam már kórházban végső stádiumban lévő embereket. Lehet érezni a morfiumnak is a szagát egy kicsit az adott osztályon. Nem szép látvány. Senki ne éljen át hasonlókat, hogy látnia kell, de főleg ne legyen ilyesmire szüksége.


Drog és drog. Ez így van. De be kell látni, hogy az olyan drogok, mint a fű, talán még hosszú évekig nem lesz legalizálva Magyarországon, bármennyire is szeretnénk (köztük én is). Ha csak nem jön meg a kormánynak az esze. De ismerve Őket nem. Keleten és Nyugaton már rengeteg helyen legalizálva van. Például Spanyolországban ennek kultúrája van. Ott termeszthetik is az emberek. Talán 5 tő növényt minden további nélkül. Többre engedély kell.


Nézzetek utána ennek. Tudom ajánlani a "NÉGYHÚSZ TV" YouTube csatornát. Egy "Joe" magyar származású 30 éves fiatalemberről szól, aki drog (fű) függő, és Spanyolországban él. Sok okosságot elmond Ő is a cannabisról és hatásairól. És ami a legfontosabb, az Ő életét és tapasztalatait is megosztja a nézőivel. Már pár ezren követik a csatornáját, és láthatóan sok embernek tetszik is. Első füves csatorna magyarországon. Talán sok embernek segít másképp látnia a füvet mint cannabist. Ami tényleg természetes úton jön, terem, és valóban gyógynövényként van nyilvántartva már szinte mindenhol. Csak nálunk Magyarországon van még mindig tiltó listán, mint kábítószer.

2020. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
A kokain a legkevésbé ártalmas, ha ésszel csinálod.
2020. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9-es: Ezt te sem gondolhatod komolyan... Keress rá David Nutt táblázatára a drogok veszélyességéről!
2020. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!