Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a thc, ecstasy, lsd nem drogok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják nem drogok és nem okoznak függőséget meg semmi rosszat. Amikor pl ecstasy, cannabis nagy pszihikális függőséget csinál. De még fizika függőséget is képesek lehetnek okozni. Az előbbi biztosan képes rá. Az lsd is okozhat függőséget. Na meg ott ha valami elromlik akkor örök életre benne maradhat a halucinálcióban az alany. Ami akár egy bad trip is lehet. + A flashbackok 30 év után is vissza üthettnek.


De nem ítélem el az illegális szereket. Az alkohol, cigi, koffein is drogok csak ezek egészségesebbek. De főnököm szerint a drog ott kezdődik, hogy herbál, kristály, kokain, heroin

Hát pl a E is az a tipikus kábítószer ami boldogság érzetett ad be. Még a speedre is kevésbé illik a drog jelentése!



2020. júl. 19. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

1-essel értek maximálisan egyet

A füvet nem mondanám drognak,mármint az igazi orvosi füvet,nem azt amit annak árulnak a sok barom meg megveszi


A speed stb amit drogként ismerünk eszméletlen károsnak tartom,én ezeket a disco cuccokat meg a durvábbakat elsőnek próbálnám meg eltörölni a Föld felszínéről,mesterségesek és minimális gyógyhatásuk sincs


Igen,eredetileg annak szánták DE azért szorították ki őket az efedrin stb gyógyszerek mert azok tényleg gyógyszerek és gyógyhatásuk van


Igazából orvosi fű oké,gyógyszerek oké,alkohol és cigi oké, többit főleg ezeket a mesterséges vackokat sokkal jobban üldözni

2020. aug. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

A helyzet az, hogy az lsd-re lényegében lehetetlen rászokni, olyan mély élményt ad, hogy utána hónapokig nem fogod újra kívánni. Toleranciát is kialakít, így ha néhány héten belül megint használnád kb semmi hatása nem lesz. A fűre valóban könnyen rá lehet kapni, viszont jóval egyszerűbb róla leszokni mint pl az alkoholról vagy a cigiről. Fizikai függőséget egyáltalán nem alakít ki. Az LSD pedig ha pszihotikus tüneteket okoz max 2 nap alatt elmúlnak. Az, hogy valami hosszan tartó bajt okozzon egy egészséges embernél elképesztően ritka, a pletykák ellenére. Ugyan ez a helyzet a flashback-el is, rengeteg fórumot olvastam, van néhány ismerősöm is, és konkrétan soha nem találkoztam ezzel a jelenséggel. Vagy urban legend, vagy szintén nagyon ritka lehet. Az LSD komolyan vehető veszélyei hogy a hatása alatt elszakadsz a külvilágtól és hülyeséget csinálsz, a másik hogy bad tripped lesz, ami borzalmas élmény tud lenni. De ez sem tart életet végéig, ha vége a hatásnak ez is elmúlik.

Az ecstasy egy más téma, ugyanis az MDMA neurotoxikus az előző kettővel ellentétben. Rendszeres használat esetén egy életre tönkrevágja a szerotonin rendszered. Tompa leszel, szétmész érzelmileg, dühkitörések, pánikroham stb. Van rá esély, hogy akár egyetlen használat is kiválthat HPPD-t (olvass utána mi ez). Vannak ártalomcsökkentő módszerek, de így is 4-5 havonta egyszer javasolt a használata ha érdekel az egészséged.

2020. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Nos nekem van olyan ismerősöm aki úgy van vele, hogy gyakorlatilag a THC, Óp, Kokain, Kati, Speed, Meth, E, halucinogén drogok vagy hasonló szerek nem drogok. Meg a herka sem akkor ha egyszer próbálod ki orálisan vagy nazálisan fogyasztva! Legtöbbjük szerint csak a thc-ra igaz ez. Pár ismerősöm szerint csak a speed,extasy,thc,lsd, kokain nem az. Vagy ezek valamelyike!


Nos pl a opk, herka, kokain hiàba van köztük természetes, féltermészetes. Legalább ugyanolyan károsak mint az E vagy a SP. És még nagyobb függőséget is okoznak.


A mefi, speed, meth is elég erős függőséget okoznak. És retek károsak. A mostani gyorsok igaz csak általában nagyobb adagban adják meg azt a nagyon boldog érzést ami gyakorlatilag olyan mint a kokainnál. Ez pl azért van mert ütik őket designer drogokkal. Az az ismerősöm azt mondta, hogy tényleges drogok a designerek. Onnan is jobban azok amiket másik designerekre építettek rá.


Már pedig pl a metet, speedet meg eleve a "kristályt" már nem mdpv, 4-fma, buphedron és hasonlókkal ütik. Amikről tudni, hogy nem voltak veszélyesek meg annyira károsak sem. Pl a mefi már nincs is. Ha szerencséd van 3-MMCt szerezhetsz. Ami szinte ugyanaz mint a 4-mmc.


De manapság kati néven már 4-BMCt árúlnak. Ami már lassan olyan káros mint a szipu.


A speed meg valóban erősebb függőséget okoz mint a koksz. Mert olcsóbb és ugyanazt adja csak kicsit több kell belőle. Bár a normális amfetaminos speed is ugyanilyen. Szóval a speed simán a kemény drogok közt van.


A halucinogének nem nagyon okoznak függőséget. Viszont rossz lelkiállapotba nem szabad velük foglalkozni. Ok pl nyugtatóval vagy egy kis ekivel megnyugtattható a bad trip. Vagy jó trippet lehet csinálni belőle. De ezekkel okosan.


Viszont ezzel ellentétben az MDA,2C-xx, Ketamin, DXM, Metoxetamin már tudnak függőséget okozni. Mivel kicsivel enyhébbek mint pl a gomba, lsd


Az ekivel is az a baj, hogy úgy csinálják megőket, hogy 1 óra alatt lemenjen. És a redosenak is minimum ugyanakkorának keljen lenni. Hiába a szeretettflash hatás. És amúgy az hülyeség, hogy 3-4 hónap szünet kell dobások között. Különben szétvágja a szerotint. 1-2 hó szünet elég, csak azért írnak mindenhol többet, hogy kevesebbet tolják az emberek. Persze ha mondjuk 2-3x csinálod egymás után 2 hétvégén pl pláne nagyobb adagokban. Ott lehet, hogy jól jöhet 2-2,5 hónap szünet is.


Én innen esetleg a thc, varázsgomba és dmt-re mondanám, hogy nem drogok. Bár az első tud azért pszihikális függőséget okozni. De a legális drogok is alják tudnak lenni. Pl az igaz, hogy a nikotin, alkoholnál csak designer drogok, szintetikus kannabonoidok meg néhàny op a károsabb. De a legkárosabb talán még mindig a szipu meg hasonló drogpótló anyagok!

2020. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
Nekem volt HPPD-m ekitől. Nem volt annyira durván vészes ez az állapot, de ez saját hibám volt, mert tudtam, hogy mentálisan nem vagyok oké, és nyilván nem válik minden jóvá még ettől sem, felfokozza a depresszív gondolatokat, viszont ki is gyógyított az egész depresszióból a következő alkalommal. Hálás vagyok érte, de tartani kell az egyensúlyt, nem lehet két pofára tömni, ahogy semmi mást sem, nutellát se.
2020. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
A thc-t én egyáltalán nem veszem drognak mert az egy növényből van, de az lsd, ecstasy, kokain, heroin inkább ezeket számítom drogoknak
2020. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 CaptainOfDeath válasza:
100%
Itt kérem fogalomzavarok vannak. A drog jelentése: központi idegrendszerre ható (gyógy)szer. Ennél fogva drog: a fű, a heroin, a kávé, a cigi, és az algopirin is. Az angol drug szó (amiből a magyar drog származik) mindenfajta gyógyszerre használják.
2020. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 dombee82 válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék mondani, hogy aki úgy gondolja hogy minden szintetikusan előállított tabletta veszélyes és 100%-ban halált okoz, az gondolja át mégegyszer! Az algopirin,cataflam,lordestin,xanax és még sorolhatnám az örökkévalóságig... azok 100%-ban természetes anyagok?
2020. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem is az, hogy azok nem lehetnek veszélyesek. Az E viszont r*hadt nagy függőséget okoz. Plussz kezdenek vissz térni az RC-s, designeres, pmas tabik a piacra. Nézetek fel pillreportsra!


Akkor már inkább speedezettek. Az valamivel tisztább!

2020. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Miss Endzsi ***** válasza:
Én nem birok eki nélkül lenni. Muszáj 1-2 havonta, mert megőrülök nélküle idelent.:D
2020. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Éppen velem is ez a helyzet. Speedet is szoktam fogyasztani de attól sosem éreztem úgy, hogy nem tudok nélküle lenni! Ezért szívjátok inkább azt.


De sajna hiába rossz nélküle most szerintem annak örüljünk ha olyan ekit kapunk amiben olyan rc van ami nagyjából jól le másolja az mdma hatását, de csak olyan fél óráig lesz jó!

2020. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!