Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeroppanás?

Idegösszeroppanás?

Figyelt kérdés
17 évesen lehetséges? Most sincs semmi gondolatom, annyira össztörtem lelkileg az elmúlt 2 hónapban hogy szóhoz se jutok, szó szerint. Úgy eléldegélek de az se zavarna ha meghalnék, öngyilkos persze nem leszek. Pedig örülnöm kéne mert nagyon jó iskolába járok, jó a közösség, de mégis valami nagyon nyomaszt. Nagyon. Úgy érzem hogy elgyengültem, kevés vagyok erre a világra, nincs erőm szeptemberben visszamenni az iskolába, pedig kituno tanulo vagyok. Valami nagy baj van a fejemben úgy érzem, nagyon nyomasztanak a dolgok a világban, nem tudom. Nem találom most sem a szavakat. Fáj a fejem egyik oldala nagyon, szúr a szívemnél, légszomjam van, zsibbadok, szédülök sokszor, soroljam még? Én nem fogok így tudni élni sajnos, 17 évesen semmi gondom nem szabadna legyen, de valaki mindig csinál nekem egy traumát, ami lesokkol, egyszerűen az is lelkileg pofánvág. Na?
2020. júl. 27. 23:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Pl sokszor volt hogy a barátaim lemondták a programokat amit én nagyon vártam, a legjobb barátomról mostmeg kiderült hogy valami milliomos emberrel összejött, otthagyja az iskolát, és kiköltöznek külföldre.. mondom mivan!? Ez most a valosag, vagy csak almodom? A legjobb barátom, akivel a jovot terveztuk, hogy igy lesz vallalkozasunk meg ugy, az egyik percrol a masikra elmegy egy milliomossal? Nem ertem a vilagot, percek alatt sokkot, traumát kapok, nem birom
2020. júl. 27. 23:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem idegösszeroppanás,amiket leírtál egy pánikroham tipikus tünetei, legalábbis én azt mondanám első ránézésre. Ha gondolod irj privátot és megpróbáljuk orvosolni vagy csak kicsit kivesézni a problémát.
2020. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
dehogy pánikroham, nekem az is volt, az rohamokban jelentkező rosszullét. Nekem ez az üresség érzetem van, hogy kevés vagyok, elgyengültem lelkileg, és a sok trauma meg a sokk is nem tudom, mindjárt felrobbanok
2020. júl. 27. 23:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Azok a tünetek amiket leírtam nem egyszerre jelentkeztek hanem elvétve a 2 hónapban, és folyamatosan volt jelen az adott tunet
2020. júl. 27. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem pánikroham, az nem tartós, alig pár percig van jelen, aztán űrt hagy maga után. Én inkább a kezdetleges depresszióra szavaznék, amivel ajánlom, hogy keress fel egy orvost, mert nem játék. Ha van esetleg egy hozzád közel álló személy, akkor mindenképpen beszélj vele erről, hiszen ha mélyebben magával ránt, akkor nehezen tudsz majd kimászni belőle. A legfontosabb az, hogy ne temetkezz magadba!


Ha szeretnél valamit tudni, vagy csak beszélgetni, írj rám nyugodtan. Remélem majd jobban leszel és helyre fogsz jönni!

2020. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


Mi az ami ennyire osszetort?

2020. júl. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kommentben leírtam. Annyi sokk meg trauma van 1 éve az életemben hogy már nem bírom. Amiket leírtam az csak a jéghegy csúcsa.
2020. júl. 28. 09:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mindenkinek meg van a maga gondja, de ezek elég pitiáner problémáknak tűnnek ahhoz, hogy idegösszeroppanást kapj. Valami más lehet a háttérben. Menj el pszichológushoz. Az iskolában biztos van pszichológus.
2020. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!