Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyomjam el az öngyilkos...

Hogyan nyomjam el az öngyilkos hajlamomat? El lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Már 9 évesen is gondolkodtam a halálon, pedig semmi gondom nem volt az ég egy adta világon, akár csak most. Sokat hangoztattam akkor, hogy megteszem, jártam is dilidokihoz, bár azelőtt is voltam, kb 4 évesen. Csak akkor szorongás miatt.


Nem tudtak semmi újat mondani, csak a szokásos, közhelyes, szánalmas szöveget: ne add fel. Előtted az élet.


Tartottam magam... Tartottam...


15 évesen már cselekedtem. Azóta is gyógyszereznek és pszichológushoz is járok. Rá másfél évre pedig azzal a gyógyszerrel kíséreltem meg újból öngyilkosságot, amit a pszichiáter felírt. Ezzel egy hatalmas öngólt rúgott saját magának.


Betöltöttem a 18. életévemet. Pszichiáter és pszichológusváltás. A helyzet ugyanolyan élhetetlen.


Kitaláltam, hogy elmegyek sétálni, elmegyek biciklizni, beszélgetek másokkal, azt csinálom, amihez kedvem van. 9 hónapja látszólag ''javulok,'' mégis megfogant bennem a kérdés újra, mint minden nap. Hiába a gyógyszer, hiába mozdulok ki, hiába ismerkedem. Senkivel nem érzem jól magamat, pedig van kialakulóban kapcsolatom, és már most kezd megromlani, mert NEM akarok Vele lenni, nem jó senkivel, és semmit sem csinálok szívesen. Mellékesen megjegyzem, hogy sok öngyilkosság volt már a családban, és a legtöbbjüknek sikerült is.


Mit kezdjek magammal? Teljesen kifogytam.


2020. júl. 28. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is szeretném együttérzésemet kifejezni azzal kapcsolatban, hogy ilyen nehézségeket tapasztalsz.

A reménytelenség érzése velejárója a depressziónak,öngyilkos gondolatoknak, eltorzítja a látásmódunkat sajnos, holott van remény, még ha most nem is tűnik úgy! Azonban az, hogy ezt a kérdést kiírtad, azt sugallja nekem, hogy legbelül mélyen benned is ott van a remény, hogy egyszer jobb lesz.

Tudom, hogy nehéz lehet amikor az x-edik pszichológus, pszichiáter sem jó Neked, de még lehet olyan, akivel megtaláljátok a közös hangot és tud segíteni! Van olyan ismerősöm, akinek a 10. szakember vált be. Ez lehet, hogy elsőre elkeserítően hangzik, de nézd a másik oldalát: talált valakit, és azóta sokkal jobban van!

Van tovább. Mondat végére ne pontot tegyél, hanem pontosvesszőt, ne vedd el magadtól az esélyt, hogy jobban lehess, szép életed lehessen! Mert van esély. Ha teljesen kifogytál, és már eltervezted hogy hogyan fogod csinálni vagy úgy érzed nem tudod visszatartani magad a dologtól, nagyon kérlek ne maradj némán hanem szólj bárkinek, akiről tudod, hogy támogat! Barátok, családból valaki, a pszichológusod, ha mást nem, akkor a 116-123at hívd! Van segítség, többet érsz annál, mintsem hogy öngyilkos legyél!

Nyugodtan írhatsz priviben is, ha szeretnél.

2020. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ingyenes segélyhívás:



HungaryKek Vonal



Vomal: 116111



LESZ



[link]



Vomal: 116123

2020. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajanlom, hogy menj el önkéntes munkára, pld. allatmenhelybe, kutyamenhelybe. Segítsd a rászorultakat, az adakozás, önzetlen segítség boldoggá tesz.


Imádkozzál sokat Jézushoz. Használd a rózsafüzért.


Ma imádkozom érted én is.

2020. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!