Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség?...

Ez valami mentális betegség? Úgy erzem hatalmas problémával küzdök

Figyelt kérdés

16/l

Szóval ez az egész a születésemtől fogva elkísér. Anyám 15 évesen szült meg, otthagyott a korházba. Teljesen eltünt az egész ország kereste többet nem tudok. Nevelőszülőkhöz kerültem alföldi cigányokhoz. Aztan 4 évesen ag ország másij felén élő emberek örökbefogadtak es így Veszprém megyébe kerültem. Ag oviba nem jötten ki senkivel, alsó tagozatban sokat vertek bántottak hihetetlenül rosszul ereztem magam minden nap sirtam körülbelül azora targ ez az egész. Azóta kapok düh és sirórohamokat. Nem nem tirtem soha össze semmit de ilyenkot vörös lesz a fejem sirok folxamatosan és remeg még a fejem is visszafolytom a vágxat hogy törjek zúzzak. Felső tagozat ujj osztály rosszabb jegyek. Alsóba én voltam a töjéletes tanulo folyton versenyekre jartam majd ez megvaltozort mára már erős 4es tanuló vagyok ezt a szüleim nem fogadják el és folyamatosan szidnak stb ugy erzem gyűlölnek semmi se jo amit csinalok és meg mindig nincsenek barátqim. Gyajran törnek rám ezek a rohamok. Teljesen kesz vagyok de a szüleim annyira tojnak rám nem veszik eszre hogy problemaim vannak ha el akarom mondani alkor pedig nem is figyelnek ram sose kerdezik mev hogy vagyok. A suliba nem szol hozzM senki a fiukrol ne js beszeljünk mert ők meg pláne elkerülnek.ez depresszió? Vagy valami más?



2020. júl. 31. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Ennyiből senki nem fogja megállítani,hogy milyen mentális betegséget lehet főleg,hogy nem vagyunk pszichiáterek.

Amúgy meg erős 4es tanuló vagy és nem tudsz helyesen írni?

Érdekes.

2020. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, ezek a tünetek rendkívül erősen arra utalnak, hogy már most vannak problémáid, ez később garantáltan súlyosabb lesz, ideje kezelni a helyzetet. Az életkörülményeid sajnos szinte garantálták azt, hogy ide juss. Ez nem a te hibád, egy tökéletes receptet kaptál arra, hogy hangulati, szorongásos, és személyiségzavaraid alakulhassanak ki.


Először is, rettentő fontos lenne az, hogy beszélj az iskola pszichológussal. Mi itt neked annál többet nem fogunk tudni segíteni, hogy meghallgatunk, beszélgetünk veled, és támogatunk abban, hogy merj segítséget kérni. Valószinüleg az egész legnehezebb része az lesz, hogy ezt a szüleid is elfogadják, segítségre van szükséged. Fiatal vagy még, és nagyon nagy kár lenne, ha hagynánk ezt a helyzetet jobban eldurvulni. Még most meglehet fogni, és később teljes értékűen fogsz tudni élni, de mindenképp segítség kell.

2020. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

#1


Szerintem körülbelül a sírás kerülgette, vagy sírt is, miközben ezt írta. Aki nem gépel el, meg tud ilyenkor is helyesen írni, annak gratulálok, mondjuk nem tudom erre mi a szar szükség van ilyenkor. Ha képtelen vagy empátiára, inkább kerüld ezt a helyet...

2020. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Jól ide borítottad az irományod, el kellett volna előtte olvasnod. Na mindegy.

Már eleve hátránnyal indultál az életben. Amikor más kisgyereknél éppen kialakulóban a szülei iránt a kötődés, te akkor váltottál nevelőszülőket. Valószínűleg sok benned az elfojtott harag és túl sok a megfelelési kényszer. Ezen csak szakember tudna segíteni.

2020. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a baj hogy az iskolának nincsen pszichológusa :(
2020. júl. 31. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben fordulj a háziorvosodhoz, aki ad beutalót a helyi ambulanciára.
2020. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyzetedben biztos kevesen lennenek epsegben. De ha az okat tudod te is, segitsegre szukseged van, feldolgozni es tuljutni a multad serulesein.
2020. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!