Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A családomban az apám depressz...

A családomban az apám depressziós folyton hajtogatja hogy: "bár meghalnèk azzal túl lennek mindenen' Néha jó a kedve néha rossz . Beismeri hogy depressziós gyógyszert is szed, de egyszerűen nem tud mitkezdeni magával . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem bír lazjlni mindig csak a munkára gondol hogy jajj milesz sose tud a mostal a jelennel foglalkozni.

Olyan választ kérlek ne adjatok hogy: orvoshoz kéne fordulni mert már mondtuk neki nem is egyszer .

Én úgy gondolom hogy saját magának kell segítenie magán , egy kis segítség nem árt de az orvost hanyagoljuk . Itt vagyok én a fia aki segíthet rajta.

Valaki tudna adni bármilyen tanácsot hogy mivel tudnám kihúzni a csávából , mivel derithetnem jobb kedvre .

És ha újra mondja a magáét hogy: bár meghalnek ... erre most mit mondjak ? Előre is köszönöm a válaszokat .



2019. júl. 27. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem csodálom, hogy vagdosod magad ilyen apa mellett. Nem tudsz mit csinálni, nem élhetsz helyette. Költözz el, amilyen hamar csak tudsz, mielőtt bedilizel.
2019. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Költözz el. Szívesen.
2019. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Toboz111 válasza:

Sajnálom, te semmit. Segíteni csak annak lehet aki kéri és a segítséget el is fogadja és a gyógyulás érdekében tesz is érte. Vedd úgy, hogy ez egy szint mint a videojátékokban. Neki kell ide eljutni. Ne kérdezd miért, de az emberek akkor kérnek segítséget, vagy hajlandók változtatni, ha leértek a "gödör aljára". Elméletileg az édesapád tudna magán segíteni, ha akarna. Nekem úgy tűni csak sajnáltatja magát, hecceli a családot, így jelzi, hogy gondja van: "no most ehhez mit szóltok: megyek a sírba". Egyszerű szerepjáték: "szegény én"-ként viselkedik. Na ez azért nem egészen így van. Talán nem kellene ezért körülugrálni. Leülni és tisztázni, ez az ő, és ez az én, amaz meg az anyám, bátyám... élete. Mindenkinek a saját életéért kell felelősséget vállalni, élni, megoldani. A múltban való vájkálás és a jövőtől való rettegés nem vezet sehova. És a legnehezebb: hogy érzi mit ért el az életben? Mit szeretne, vagy szeretett volna? Miért érzi az, hogy nem figyelnek rá, nem szeretik, nem becsülik? És igen család, tegyétek fel a kérdést ti is: ilyen egy harmonikus, boldog, kigyensúlyozott család? És az édesanyád /elnézést, ha nem él/ ő hogy van, elégedett és boldog? És te/ti?

Jobb kedvre deríteni? Miből gondolod a te dolgod? Ne haragudj, tényleg a te életed teljesen rendben van?

Vicces filmek, kabaré jelenetek néha átmenetileg segíthetnek. Értelmes hobbi, társasag, barátok... és ha egyensúly van a munka és a pihenés terén. Valakinel a természet, kert is segíthet.

2019. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd megérted apudat ha idősebb leszel és esetleg komoly, súlyos beteg.
2019. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!