Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan orvos, pszichológus,...

Van olyan orvos, pszichológus, aki emlékeket tud törölni vagy érzelmeket csillapítani?

Figyelt kérdés

Ki dobott a párom 4 év után, 1 hónapja próbálom elnyomni, elfoglalni magam de egy filmet sem tudok megnezni mert nézem és nem tudok koncentrálni.

Próbálkoztam gyógyszer, nyugtató, pia... 2 hétig minden nap ittam de nem lett jobb.

Napi 12 órát dolgozom, de még az sem tud lekotni, hogy ne rajta, rajtunk járjon az agyam.

Lassan már azon gondolkodom, hogy nem igazán szeretnék élni.

Nem meg csalás és nem érzelmi kihules vagy ilyen dolgok miatt dobott ki, hanem mert nincs mellettem jovokepe, ami a pénzt illeti.

Szeretett volna saját lakást, gyereket, kocsit, jogsit, jól akar élni!

Igy most osszejott egy nála 13 évvel idősebb pali val akinek már van mire építkezni.

Igy szeretném őt kitorolni magamból de nem tudom!

Ezért gondoltam egy orvos segítségére mert már nembirom ezt igy...

Köszönöm a segítséget előre is!

Szép napot mindenkinek!



2020. aug. 6. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
nincs. Meg kell tanulnod újra élni és nem nyugtatókhoz, és alkoholhoz nyúlva. Fel kell építened magad újra. Apró lépésekkel. Ha van lehetőséged akkor az új környezet sokat tud segíteni. Új lakás/albérlet, új berendezés, új munka. Most nullára kerültél, innen már felfelé fog vezetni a lépcső, csak ne akarj egyszerre 10 lépcsőt lépni, elégedj meg csak 1-el. És így szépen hosszú hónapok, évek alatt sikerülni fog. Kitartást neked. Arra szükséged lesz-és erőre. Ne engedd a környezetednek, hogy sajnálkozzanak, mert az csak visszaránt, és hosszú napokba fog kerülni mire visszamászol megint.
2020. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ennek a videoklipje ugrott be amikor elolvastam a kérdést.


[link]


De sajnos nincs ilyen. Beszéld ki magadból ami bánt. Nekem egy szakítás után rengeteget segített hogy sokat beszéltem róla és nem magamba tartottam. Egy barátodnak is kiöntheted a szíved ha vevő rá.

Keress egy új hobbit. Egy elfoglaltságot. Egy célt.

Az alkohol és a gyógyszer nem megoldás. Ne mérgezd magad egy pénzéhes csaj miatt.

Kitartást!

2020. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy könyv jutott eszembe. :) A napokban olvastam egy thrillert, ami pont arról szól, hogy hogyan lehet emlékeket törölni, és hogyan lehet ezzel visszaélni. Éjszakai madár a címe. Keress rá. Szerintem ha elolvasod, utána nem lesz kedved töröltetni az emlékeid.

#2 válaszolóval tökéletesen egyetértek: beszélni, beszélni, beszélni. Saját tapasztalatból is mondom. Nekem tavaly év elején volt egy traumám, egy 12 éves baráti kapcsolat ment ki az ablakon, és ezzel egy álommunkát is elveszítettem. Volt egy bizalmasom, akinek mindent elmondtam, mert azt hittem, hogy megőrültem, és kellett egy külső szemlélő, aki megmondja: ezt felfújom, vagy jól érzékélem a körülöttem történteket. Végül pszichológushoz is elmentem, aki nagyon sokat segített. Az elfojtás sem jó, mert attól még benned dolgozik. Tavaly augusztusban elhatároztam, hogy már nem szeretnék a traumáról beszélni, a pszichológusnál sem hoztam fel, barátokkal sem tárgyaltuk ki. Gondolván, hogy ha nem beszélek róla, akkor hamarabb túlleszek rajta. Ehhez képest novemberben a pszichológusnál egy tudatalatti gyakorlat során minden újra előjött.

Beszélgess, írj naplót, vagy írj mesét. Add ki magadból. Kitartást!

2020. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet hülyén hangzik, de később talán örülni fogsz neki.

Ugyanis egy aranyásó a pénzt szereti és nem téged.

Azért érzed rosszul magad, mert elfojtod a dühödet.. Szabad haragudni rá és ezt szabad megélni és kifejezni, ha ezt megérted jobban leszel.

2020. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Törölni nem lehet, de megváltoztatni IGEN! A mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) kiképzett terapeuták képesek ilyenre, akik közvetlenül az elme tudattalan részével dolgoznak.
2020. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 Vau, köszönjük ezt vártuk. Na akkor itt kell elkezdeni kotorni, és visszafordítani mindent abba az állapotban ahogy volt. Kedves valaki aki az emlékeivel némiképpen problémában van.


Mindig mondtam, nincs oly titok mi napvilágra ne jőne.+ az agykontroll.

2020. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
5 És kaptál egy nagy minuszt.
2020. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

*kiképzett terapeuták képesek ilyenre


Meg azok akik másolják őket és fű alatt teszik a dolgukat.


Gyomorforgató.

2020. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdemes volt kívárni.
2020. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ZaharaLarka válasza:
Van. Az EMDR. Olvass utána! :)
2021. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!