Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefonálástól való félelem?

Telefonálástól való félelem?

Figyelt kérdés

A családtagokkal, illetve a közeli barátokkal nincs gond. De mással nem merek telefonálni.

Nagyon rá kell készülnöm. Tudom, viccesen hangzik de számomra borzasztó. :( és nem tudom miért van ez.

Személyesen bárkivel el tudok beszélgetni. Teljesen mindegy, hogy idős vagy fiatal de ez a telefonos dolog elég nagy mumus nálam.

Bármi tipp, hogy javuljon ez a helyzet?

23/n


2020. aug. 15. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Csatlakozom csak. Félek, hogy leteszik, nem hallgatnak meg...nincs meg minden eleme kommunikációnak. csak hang.

Csak ha nagyon mérges voltam már, vagy kiakadtam rossz termék miatt, akkor telefonáltam gondolkodás nélkül

2020. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is volt ilyen. Jó hír, hogy idővel kilehet nőni belőle. A legjobb erre ha találsz valakit aki naponta egy rövidebb időre hajlandó lenne beszélgetni veled telefonon, pl egy munkatars, volt osztálytárs, barát, egy párkapcsolati ismerkedés. Hozzá fogsz szokni és utána már nem fogsz felni tőle :) (en is féltem tőle, és pár múlva egy call centerben kötöttem ki 😅)
2020. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ismerős a helyzet. Nálam ugyanez állt fent, és a melóhelyen muszáj volt telefonálni, időpontokat kérni. Úgyhogy én azt találtam ki, hogy előre leírtam, hogy mit akarok mondani, a lehető legaprólékosabban. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tudtam improvizálni, ha valamit kérdeztek, de nem volt könnyű ezen túl jutni, viszont a jó hír, hogy lehet. :)
2020. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem szabad kattogni rajta. Én is "félek" telefonálni, bár ez inkább fóbia. Nálam nincs ilyen mondjuk, hogy félek, hogy leteszik meg ilyenek, inkább csak alaptalan szorongás. Ha videóchattel kell legyek, nálam akkor is ez van, személyesen viszont nincs. Én is, mint a 3-as, le szoktam jegyzetelni, hogy mit akarok, meg hát igyekszem nem agyalni rajta, mert az még rosszabbá teszi, ha azon kattogsz, hogy úgymond sajnálod mgad, hogy megint ki leszel téve ennek a stressznek...Én nem vagyok mai gyerek, nálam ez mindig is fennállt, elmúlni szerintem sose fog (nálam legalábbis), de minél többször kell csinálni, annál könnyebben veszed a szorongást legközelebb.
2020. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Én nem félek, csak utálok. Nálam egy telefon fél perc, családtagnál valamivel több. Egyszerűen gyűlölök telefonálni, mindig csodálkozva nézem, hogy másoknak a fülében a fülhallgató és órákon át nyomják a dumát. A hideg is kiráz tőle.
2020. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Gyakorolni kell :)
2020. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Én is ilyen vagyok, de már kezdek kijönni belőle.

Azt javaslom, hogy ne készülj rá! Amint eszedbe jut, hogy telefonálnod kell, azonnal tárcsázz, így nem tud elhatalmasodni rajtad a pánik, ráadásul seperc alatt túl leszel rajta. Sajnos teljesen ismerős, amit írsz, ugyanis én is órákig "készültem" a hívásra, már egy nappal előtte gyomorgörcsöm volt, ha arra gondoltam, hogy másnap fel kell hívnom valakit. De aztán mindig azt tapasztaltam, hogy minél tovább tolod magad előtt a feladatot, annál több stressznek teszed ki magad.

Szerintem próbáld egyszer ki, hogy nem hagysz magadnak időt a félelemre, és gyorsan hívod is, akit kell, aztán meglátod, könnyebb-e úgy.

Sok sikert!

24/N

2020. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!