Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depressziótól megőrülhe...

Súlyos depressziótól megőrülhet az ember? Teljesen kétségbe vagyok esve..

Figyelt kérdés
Nagyon régóta depressziós vagyok, csak par hete fordultam pszichiáterhez, annyi fele gondot állapított meg, amit el sem hiszek, bar számítottam ra. Most mar ott tartok, hogy ágyban feküdni sem tudok, a sorozat nézés volt az egyetlen dolog amit tudtam csinálni, most mar aközben is csak bőgök. Felek felhívni egy lelkisegelyt. Hónapokkal ezelőtt elvesztettem a munkám, bar már előtte is nagyon sok gondom volt vele, depressziosan, szemelyisegzavarral nyilván nem lehet dolgozni. Semmilyen tarsasagom nincs, egyke vagyok, egesz életemben kínzott a magány egy borzalmas kisvárosban kell élnem, ahol semmi sincs. Az antidepresszánstól kikeszultem, Abba kellett hagynom. Enni sem tudok, jelenleg 45 kg vagyok... a pszichológus semmit sem segített, borzalmas volt. Ez már a pszichózis állapota szerintem... felek, hogy előbb örülök meg, minthogy végezni merjek magammal. Leírhatatlan ez az állapot
2020. aug. 16. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Egy pszichiátert kéne keresned, és ha kórházat javasolnak azt el kéne fogadnod. A pszichológusodat meg fel kéne jelenteni, még pedig azonnal, mert jó részt neki köszönheted, hogy idáig jutottál. Neki sokkal hamarabb észre kellett volna vennie, hogy mekkora bajban vagy-és vagy szakmai hozzánemértés van a részéről, vagy tudatosság. Jó hogy kimondatlanul segítséget kértél, ez már egy élni akarásra mutat.. Szerintem.
2020. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Meg. Itt már halmozott a problêma, javasolnàm a kórházba befekvést. Egy füzetbe írd össze, h mik a problêmáid, mivel lehetne megoldani, és te mit tudnál tenni. Amire kêpes vagy, azt tedd meg, a többihez kérj segítséget. Bónusz tipp: ne feszülj rá erre a depire, mert kezelhető, és el tud múlni.
2020. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem volt szemét, vagy rosszindulatú, egyszerűen csak baromi amatőr. Egyébént valóban mondtak, hogy be kellene fekudnom, de tartok tőle. Nagyon régóta tudom, hogy csak az öngyilkosság var rám, régóta tervezem is, módszereket keresek, viszont ezzel együtt nagyon megrémiszt az elmúlás gondolata, ezért is olyan nehéz raszannom magam.... olyan borzalmas családi körülmények közül jövök, amiket kellett volna legalább 20 óra egyben, hogy kifejtsem a pszichiáternek. Szinte az egesz családom egy életképtelen mentális betegekbol all. Szinte mindenki egyedül végezte, pont mint en. Képtelen vagyok kapcsolatra, pedig lenne lehetőségem bőven, de ez a sorsunk... az apám az egyik legbetegebb ember, akit valaha láttam. Nulla esély van arra, hogy valaha normális legyek
2020. aug. 16. 15:27
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

*A pszichológus nem volt szemét, vagy rosszindulatú, egyszerűen csak baromi amatőr.


Amilyen állapotban vagy az már masszívan szándékosságot mutat, mert egy amatőrben már réges rég felmerült volna, hogy egy nála komolyabb szaktekintélyhez írányítson téged. Ezért szándékos. Az írásod árulkodik, pedig te véded ezt az embert-nem kéne.

2020. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

3 Ez, ha ennyire halmozott,ennyire sokan vannak a családodban ilyen nehézségben, akkor az 100% generációs átok.


Freud leszármazottai is hasonló helyzetben voltak, egészen addig mig oda nem fordult az egyik a gyülekezethez, és segítséget nem kért. Meg lett törve, és tudomásom szerint most kezdenek kijönni alóla..

2020. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

*már réges rég felmerült volna, hogy egy nála komolyabb szaktekintélyhez írányítson téged.


Sőt Ő maga ment volna el az orvosi kamara ehhez tartozó vezetőihez, és kért volna javaslatot emberileg a következő orvosodhoz.

2020. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szia Kérdező... Én nem vagyok biztos benne, hogy a kórházba befekvés segítene-e, vagy inkább csak a beteségtudatodat súlyosbítaná. Én is elég durva depresszióval küzdök (különböző fizikai tünetek kísérik, pl. én is alig tudok enni), és az a tapasztalatom, hogy a (lelki) sebek nyalogatása semmit nem old meg, inkább ront a helyzeten. Az egyetlen, ami segít, az, ha tudatilag elszakadsz ettől az állapottól, és nem gondolsz magadra betegként - csak éppen ez nagyon nehéz, egyedül szerintem kb. lehetetlen. Úgyhogy az lenne a cél, hogy próbálj meg emberek közé járni minél többet, esetleg tanulj valami újat stb., kösd le magadat valamivel és ne a depressziódon agyalj!! Gyanítottam, hogy a családtagjaidnál is hasonló a helyzet, ez valószínűleg mindannyiunknál így van... én azt javaslom, próbálj meg távolságot tartani tőlük, ahogy fentebb írtam, kösd le magad "normális" dolgokkal, és beszélgess más (lehetőleg nem depressziós) emberekkel. Fontos lenne, hogy ne ülj a négy fal között, ne zárd el magad a külvilágtól. Találj új célokat az életednek! Ha igazán ki akarsz ebből mászni, meg tudod csinálni, de kitartónak kell lenni! Sok sikert, és hidd el, hogy semmivel nem vagy rosszabb másoknál, és ugyanannyi jogod van boldognak lenni, mint bárki másnak! (Azt hiszem, a legnagyobb gond az, hogy az ember egy idő után már nem tud ebben hinni, úgyhogy újra meg kell tanulni hinni benne.)
2020. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Szia, pedig egy nagyon ertekes ember vagy , Istenem konnyek.jottek a szemembol h ennyire ezeket hiszed magadrol es az allapotod miatt.

Csakhogy tudd: Van remeny.

Nagyon sokan megcafoljak azt h nincs remeny ha megnezer ezeket a videókat HASONLO helyzetbol mint te hogyan jottek ki emberek.

Nezd meg a youtubeon az :EZ TERMESZETFELETTI Sid Roth műsorat es keress ra h depressziobol vagy nezz videokat es megvaltozik az eleted.

REMENY REMENY ES JÓ JOVO AZ amire szukseged van.

Ne legy buta, ne.dobd el a semmibe az eleted, valaszd az orök életet . Keresd hogy megtalalhasd.

Rajtad all.

Es ne aggodj, NE FÉLJ Isten veled van.HA kéred, mondjuk amugyis vigyaz rad, de ha kéred akkor SZÁMÍTHATSZ RÁ, mert Ö is számít rád !!

2020. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

"nulla eselyem.van.h boldog legyek"

Ki mondta ezt? Mert ezeket mondod azert jonnek rad ezek az atkok amiket magadra szórsz.


Nezd meg Ez termeszetfeletti szavak ereje , nezd meg hoggan valtoztathatod meg az eleted ha megvaltoztatod szavaid.

2020. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem súlyos depressziónál már voltak hallucinációim, pl. olyanokat képzeltem, hogy ég a háztető, szóval meg lehet szerintem őrülni.

Jobb lenne minél hamarabb felkeresni egy jó pszichiátert, nem pszichológust, pszichiátert, aki felírja a megfelelő gyógyszereket. Az antidepresszánsok nekem nagyon sokat segítettek. Évekig halogattam, hogy felkeressem a szakembert, aztán egyszer csak jött az egyre súlyosbodó OCD, később meg már a képzelődések. Nagy hiba volt halogatni.

febr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!