Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depressziótól megőrülhe...

Súlyos depressziótól megőrülhet az ember? Teljesen kétségbe vagyok esve..

Figyelt kérdés
Nagyon régóta depressziós vagyok, csak par hete fordultam pszichiáterhez, annyi fele gondot állapított meg, amit el sem hiszek, bar számítottam ra. Most mar ott tartok, hogy ágyban feküdni sem tudok, a sorozat nézés volt az egyetlen dolog amit tudtam csinálni, most mar aközben is csak bőgök. Felek felhívni egy lelkisegelyt. Hónapokkal ezelőtt elvesztettem a munkám, bar már előtte is nagyon sok gondom volt vele, depressziosan, szemelyisegzavarral nyilván nem lehet dolgozni. Semmilyen tarsasagom nincs, egyke vagyok, egesz életemben kínzott a magány egy borzalmas kisvárosban kell élnem, ahol semmi sincs. Az antidepresszánstól kikeszultem, Abba kellett hagynom. Enni sem tudok, jelenleg 45 kg vagyok... a pszichológus semmit sem segített, borzalmas volt. Ez már a pszichózis állapota szerintem... felek, hogy előbb örülök meg, minthogy végezni merjek magammal. Leírhatatlan ez az állapot
2020. aug. 16. 13:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik pszichotikus depresszió.
febr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleges problémáknál, általában inkább csak ártanak a pszichológusok, olyanoknak való akiknek nem nagyon van bajuk.



SOTE, Tündérhegy vagy ilyesmi helyre kéne menned, ahol nem a teljes elmebetegek közé kerülnél, de kikerülnél a helyzetedből valamennyire.

febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem fantasztikus a tudatosságod, ahogy látod magad, hál'Istennek, és én ebből építenélek újra: ha tudod, hogy a családodban mindenki ilyen-olyan, akkor próbálj meg tudatosan leszakadni tőlük lelkileg, csak annyiban, hogy ne árthasson senki neked! Ez nem a szeretet megtagadása, hanem az önvédelemé.


Emlékszem a pillanatra, amikor rájöttem egyszer egy elcsendesem során, hogy mennyi minden hangot hallok a fejemben, amelyek nem is az én hangjaim, hanem szüleim vagy más családtagok, ismerősök hangjai, ami meglepett - ezért emlékszem rá -, hogy ráismertem, hogy az nem is az én hangom, akkor miért hat rám, pláne miért negatívan...?


Ez egy hatalmas tanulás volt nekem, ez a felismerés, hiszen ebből könnyen következett, hogy akkor tudok határt húzni magam és a környezetem közé, ami létszükséglet az őrület ellen, hiszen éppen a fejünkben lévő hangok tudnak a legjobban megőrjíteni, ami kár lenne, ugye!


Ehhez én megtanultam a tudatos meditációt (mindfulness meditáció), amely elcsendesedésről és légzésfigyelésről szól, és érdemes napi rendszerességgel űzni.


Azóta figyelek arra, hogy még ha eszembe is jut valakinek valamilyen mondása, emlékeztessem magam, hogy az nem az enyém. Hallom, tudomásul veszem, de nem hagyom, hogy hasson rám, mert az nem az enyém még akkor sem, ha netán az édesanyám hangja az. Az ő, én meg én vagyok.


Neked is ajánlom szeretettel ezt a módszert, kérdező.


Ezen kívül arra is emlékszem, hogy bennem is volt ilyen kérdés egyszer, mert voltam a tiedhez hasonló helyzetben, és kerestem erre a választ a neten szerintem angolul is, aztán hogy-hogy nem, egy skizofréniáról szóló videóba botlottam, amely arról szólt, hogy hogy ne őrüljön meg a beteg, és nekem is tökre segített, úgyhogy talán neked is segít: éppen a betegségtudat segít (skizofréneknek legalább is), hogy különbséget tegyünk az agyunk és az agyunk által szült gondolatok és érzelmek között, hiszen ez is az őrület része, ha nem látjuk magukat tisztán.


Értékes ember vagy, kérdező, vigyázz magadra, mert belőled is csak egy van!

márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

10 11

Csak sajnos van okom a pszichotikus depresszióra mert olyan negatív eseménysorozat történt velem az elmúlt években amire 0 százalék volt az esély

És nem érzem hogy telik az idő

márc. 4. 00:59
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem kétségbeejtő helyzetekben az szokott segíteni, hogy erőltetem, hogy kifelé figyeljek. Tehát ne azon rágódjak, hogy milyen trágya, gyűlöletes, undorító vagyok, hanem, hogy mi van odakint. Legjobb erre a séta, ha van esetleg valami fasor, vagy park, akkor sétálj, és figyelj kifelé, nézd hogy milyenek a fák, milyen színek, hangok vannak odakint. Nekem ez szokott kicsit segíteni, hátha neked is. S amúgy igen, valszeg jót tenne egy kis kórház. Adnak valami jó nyugtatót, kialszod magad, aztán felépítitek, amit kell.
ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
van pszichotikus depresszió , meg sok pszichotikus állapotnak velejárója a depresszió, de lehet akkora meg olyan idejű trauma is, amitől pszichotikus lesz. átmenetileg is lehet annak lenni
ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudom én is, borzasztó !
máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!