Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy vigyen el pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Evészavarom volt/van, iszonyatosan lefogytam éheztetéssel. Most már eszek, ded 1,5 hónapja kb. falásrohamaim vannak, most már főleg este akarok zabálni vajaskenyeret stb. És én ki akarok gyógyulni, úgy akarok enni mint tavaly, hogy tulajdonképpen vissza sem kellett magam fogni, mert nem akartam mindent felzabálni, nem akarok bűntudatot evés után, és már elegem van, hogy folyton a kajára gondolok.

Mondtam anyumnak, hogy jó lenne ha elvinne pszichológushoz, mert egyedül nekem nem megy ez az egész, és csak annyit mondott, ha egyedül nem megy, pszichológus se tud segíteni, ez igaz?

Vagy azt mondja, hogy elvisz, de abból sem lesz semmi.



2020. aug. 17. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A pszichológus tudna neked segíteni.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de adott esetben az iskolapszichológushoz is fordulhatnál.

Ha nem aktuális, akkor értesd meg anyukáddal, hogy ez mennyire fontos lenne neked, iletve, hogy miért szeretnél segítséget kapni.

Én anorexiás voltam, de a nevelőanyám időbe észbe kapott, és elvitt orvosokhoz, és hála neki, most jobban vagyok.

Ha szeretnél, írj privátot.

Addig is kitartás!

2020. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, hogy miért nem tudjátok normálisan megbeszélni, de ha vele nem sikerül, akkor menj el az iskolapszichológushoz.
2020. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
75%
"ha egyedül nem megy, pszichológus se tud segíteni, ez igaz?" Anyád hülye. Erre van kitalálva a pszichológus. Ha van iskolapszichológus, beszélj vele erről. Ha nincs, akkor menj a háziorvoshoz, aki majd továbbirányít a TB-finanszírozott pzichológushoz. Az kb. 4 alkalom. Az nem oldja meg a gondodat, de talán az idióta muterod addigra felfogja, hogy több segítség kell neked. Jobbulást!
2020. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretem anyumat, sok mindenben segített, csak ezt valamiért nem veszi komolyan :/
2020. aug. 17. 23:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus pont arra van, hogy segítsen, ha egyedül nem megy... Rengeteg tájékoztató, orvosok által írt cikk van az evészavarok gyógyításáról, lehet érdemes lenne néhány ilyet megmutatni anyukádnak.
2020. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de esetleg valaki nem tudná, hogy hogy áljam meg a falást?

Nagyon félek hogy emiatt hízok meg, és pont ezért írtam a kérdést, hogy hogyan vegyem rá anyumat... de ő ezt nem érti, és csak azt mondja hogy nekem nincs rá szükségem :(

2020. aug. 18. 19:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár nem is megálni akarom, hanem azt, hogy ne is akarjak zabálni, hogy ne a kaján járjon az agyam, és ne akarjak zabálni éjszaka.
2020. aug. 18. 20:09
 8/10 A kérdező kommentje:
és már megint egy csomó mindent megettem, és pont ezt akarom hogy álljon már meg, de pszichológushoz meg amúgy sem fogok eljutni, én ezt már nem bírom, nem akarok éjjel zabálni, és folyton csak azt kapom, hogy lehet majd átállok éjjeli kajálásra (amit pont nem akarok), és hogy normális hogy ennyit eszek stb... meg hogy jó.
2020. aug. 18. 21:34
 9/10 A kérdező kommentje:
és folyton csak azt kapom, h nem segítene a psszichológus.
2020. aug. 18. 21:44
 10/10 anonymousreview60 ***** válasza:
45%
De, segítene, erre való. Anyád korlátolt idióta. Kérj segítséget a háziorvostól, ő majd elutal oda.
2020. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!