Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó rémálmokat lehet...

Állandó rémálmokat lehet valahogy kellemes álmokra cserélni? Már nem bírom.

Figyelt kérdés
3 éve kórházba kerültem súlyos betegséggel. Megjártam a poklok poklát. Azóta rémálmaim vannak, minden éjjel. :( Most különösen rossz mert épp az évfordulója van az eseménynek. Olyan mintha tegnap történt volna. A nappalokra is rányomja a bélyegét az éjszaka hangulata. Voltam már több pszichológusnál de attól még rosszabb lett az egész, hogy beszélni kellett a történtekről. Nyugtatót is kaptam (frontin) nem lett jobb tőle.

2020. aug. 18. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézz utána a tudatos álmodásnak, angolul lucid dreaming-nek. Ha megtanulod felismerni, hogy alszol, akkor pozitív irányba befolyásolhatod az álmaidat. Nem könnyű elsajátítani, elég sok munka, de van, akinek könnyebben megy. Nekem csak párszor sikerült, de én nem vettem olyan komolyan, és már egyáltalán nem teszek érte, néha mégis becsúszik egy-egy tudatos álom.


Pszichológushoz is érdemes lenne elmenned, segíthet feldolgozni a történteket. Esetleg beszélj a háziorvosoddal, hátha tud tanácsot adni.

2020. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megnézem a tudatos álmodást :) köszi.

A másik kettő nem tudott segíteni.

2020. aug. 18. 13:42
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor rossz pszichológushoz mentél, annak nem ártania, hanem használnia kéne. Tudniuk kéne, hogy milyen tempóban haladjanak, mennyit bírsz el. Annak, hogy beszélsz róla, inkább segítenie kéne, segít felhozni az érzelmeket, a kimondással már meg is szelídíted őket, szemben az elnyomással, amikor is a felszín alatt a rossz élmény benned dolgozik és nyomaszt. Mennyi ideig jártál egy pszichológushoz? Rendes szakemberek voltak, nem kuruzslók?
2020. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ptsd- poszttraumás stressz szindróma! Emlékbetörések! A pszichológusod újra traumatizál keress trauma feldolgozásban jártas szakembert...ez érzelmi flashback egyezik az évforduló, az illatok helyek bármi előhozhatja benned a betegségeddel kapcsolatos érzelmi állapotot. A rémálmok is emiatt vannak. A frontint meg vágd ki a kukába ezek a gyökerek mindenkit csak leszedálnak...az álmok fontosak és ezt nem szabad elfojtani! Inkább írd le csinálj álom naplót és segít megérteni, hogy mi van benned. Egy jó szakembernek sokat mond.
2020. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy ez van. Kaptam elérhetőséget ilyen szakemberhez meg a neten is kerestem ptsdvel foglalkozókat de nem fogadnak, telt ház van mindenhol. :( Sajnos pár alkalomnál többet nem is tudnék finanszírozni mert nagyon magas árakon dolgoznak. Akinek nincs sok pénze nincs esélye. Nem szedem a frontint már, nem akartam rászokni. Adtam neki egy esélyt de nem lett jobb tőle.
2020. aug. 18. 15:21
 6/13 A kérdező kommentje:

Kb 2 dolgot álmodom.

Vagy azt, hogy valami miatt kórházban vagyok/visznek.

Vagy vadállatok kergetnek és veszélyben az életem.

Az utóbbi sosem történt meg, nem is félek, hogy ilyesmi megtörténne velem.

2020. aug. 18. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Az álom végülis segít feldolgozni. Deszenzitizálódsz. Énnekem váltig az a véleményem, hogy egy értő füllel jól ki kell beszélni a téged ért traumát. Önmagában a meghallgatás, a rossz érzések elfogadása megnyugtat. De lehet, hogy a betegségen kívül, amiből felépültél, még valami más lelki zavar is van. Milyen pszichológusnál voltál?
2020. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már kórházban kértem mert éreztem egy idő után, hogy ez nekem sok lesz. Aztán a tb támogatottnál meg egy fizetősnél akit Feldmár András ajánlott. De egyik rosszabb volt mint a másik. Nem tudom az álmok mennyire segítenek főleg mikor az éjszaka közepén felébredsz totál leizzadva és nem tudod hol vagy. Inkább olyan mintha sosem lenne vége sosem felejthetném el, nem tűnne a múltba. Mintha tegnap lett volna az egész. És van hogy ha túl élethű volt az álom napközben is bevillannak a képek. Mondjuk az állatosak kevésbé zavarnak nappal. A kórházas az szörnyű.
2020. aug. 18. 16:04
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
És más fennálló problémád nincs az életedben? Egy gyógyulással, maradandó károsodás nélkül lezárult betegség hogy a fenébe tud ekkora traumát okozni?
2020. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Phoney ***** válasza:
A rémálmok a problémád utolsó "szellőzési" lehetőségét jelentik, úgyhogy tényleg ne akard eltüntetni őket. Ha sikerülne őket elfojtani, azzal már elő is fizettél valami súlyosabb (és számodra is rosszabb) szorongásos zavarra. Lehet, hogy tényleg túlterheltek a terápián, de idővel majd valahogyan akkor is ki kell egyezned a történtekkel.
2020. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!