Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok az emberek akiknek az...

Azok az emberek akiknek az érzékszerveik nem működnek annyira jól (legalábbis nincsenek tudatában), miért lesznek nagyon idegesek attól ha más embereket valami olyan zavar ami az érzékszervekkel függ össze?

Figyelt kérdés
Tehát például hang, fény, szag vagy látvány, kaotikus rendetlenség, igénytelen állapot, kinek mi. Akik mindent "bírnak" (elvileg), jóvanazúgy nekik, ők azért lesznek plafonon ha valaki szóvá tesz valamit, mert ideggyengék, vagy ez hormonális alapon megy pl tesztoszterontól függ? Férfiaknál több aki erre ugrik, hogy ő pl játszikázni akar, kocsikázni hangoskodni, avart égetgetni tolni a másik arcába saját magát, és a szélsőségig elmegy idegességben ha valakit Ő zavar. Ez összefügghet valami betegséggel? Valahogy nem racionális amennyire beidegesednek ezen. Vagy ez ilyen exnejekkel való konfliktus, vagy anyukájukkal, apjukkal való konfliktusok miatt alakul ki, gyerekkorból jön?
2020. aug. 19. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az függ össze valami mentális betegséggel amikor valakit minden zavar, mindenre ugrik, és képtelenség vele békében együtt élni.

Az meg egyenesen nevetséges és sértő hogy szerinted aki sokkal toleránsabb nálad, annak tuti valami baj van az érzékszerveivel.

2020. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most jól bemutattad hogy mire gondolok. Pl ha szólok valakinek hogy avart éget (nem minden zavar ahogy sértettségedben egyből kiforgattad, hanem néha egy dolog zavar embereket képzeld) akkor így kell reagálni? Pont erre vagyok kíváncsi, hogy miért, mit érzel? Értem én hogy sértő ha valaki átfordítja a dolgot és annak a mentális állapotára kíváncsi aki nem tudja tolerálni és higgadtan megbeszélni más ember eltérő igényeit. Épp pontosan az ilyen emberekről beszélek. Te milyen vagy, dominánsnak tartod magad? Mások mit gondolnak rólad? Miért teszel embereket (ha így van) pl egyetlen zavaró ügy megemlítése után a "minden zavarja" kategóriába? Túl sok rossz tapasztalatod volt ilyenekkel? Milyen tapasztalataid, és mikor volt a legkorábbi?
2020. aug. 19. 12:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Én az élni és élni hagyni elv alapján gondolkodom. Soha nem szólnék be valakinek mert ezt vagy azt csinálja, mindent tolerálok. Egy valamit kivéve. Az olyan élhetetlen embereket mint te. Akiknek mindig van miért belekötni a másikba.

Én meg csak ennyit várnék el az emberektől hogy ahogy én tolerálom őket, ők is toleráljanak engem, ne szóljanak be és ne próbáljanak nevelni. De ennek a típusnak ez nem megy.

2020. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem van olyan családtagom (férfi), akit sok minden zavar, sok mindenben nem toleráns, de ha valakit épp olyan zavar ami őt nem, akkor ugrik. Szóval olyan mintha rangsor lenne, van akit zavarhatnak dolgok, aztán a hierarchia alján lévőket már nem, az ő igényeik kisebb súlyúak. Érdekes, de amit leginkább szeretnék elkerülni az az hogy vérig sértsek valakit ha megemlítek bármit, mert utálom ahogy utána ordítanak.
2020. aug. 19. 12:32
 5/14 A kérdező kommentje:

"Akiknek mindig van miért belekötni a másikba."

Te hülye vagy. Nem tudom a mentális állapotod de nem is érdekel ezek után, de az értelmi képességed valahol nagyon alacsonyan lehet. Nem a szomszédod anyád apád kutyád macskád vagyok hanem egy ismeretlen a netről, te meg feltételezgetsz, agyatlan :)

2020. aug. 19. 12:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen emberek is vannak. Én tudatosan kerülöm őket, a családomban és a szűk környezetemben szerencsére mindenki olyan mint én.

Mondjuk a szomszédok nem olyanok, de velük nem foglalkozunk. Az egyik panaszkodik hogy a másik felújít, a másik panaszkodik hogy a harmadiknak üvölt a gyereke, satöbbi. Engem ugyan nem zavar semmi, ezek az élettel együtt járó hangok.

De ez nem azt jelenti hogy baj lenne az érzékszerveimmel.

2020. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha valakivel bajod van a környzetedben vele beszéld meg, te "toleráns" ember, a te toleranciaszinted nagy nulla. Én is ember vagyok, toleráns vagy velem? Nem. Csak a kis spanjaiddal vagy te "toleráns" (szövetséges), de buta vagy, és az sért hogy nem mindenki olyan ostoba mint te.
2020. aug. 19. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdekes módon most is te sértegetsz engem, te vagy frusztrált. Engem nem idegesít ha egy random gyk felhasználó rajtam vezeti le a személyes problémáit.
2020. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Engem ugyan nem zavar semmi"


Miért kell ilyen szélsőségesnk lenni? Attól tartok úgy működtök, hogy titeket az tart össze hogy többre tartjátok magatokat a szomszédaitoknál akiket "minden zavar". Miért nem lehet a konkrét problémákat megoldani, ahelyett hogy általánosító koellószintű bölcseletekkel pazarolnád a drága idődet arra hogy téged semmi sem zavar mást meg minden, stb stb.

Ha valaki valamit felvet, meg kell hallgatni, ha van megoldás, megoldani, ha nincs megoldás, tűrni, tolerálni, megérteni ha a másik emiatt pl nincs toppon. De néha épp az jön le hogy a jóvanazúgy embereknek a megoldás semmilyen szinten nem érdeke, mert akkor nem tarthatnák felsőbbrendűnek magukat. Van egy csomó dolog ami megbeszélés után egyszerűen megoldható, nem kell utálni azt aki valamit felvet.

2020. aug. 19. 12:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem veszed észre hogy aki utálkozik az te vagy?

Add csak ki magadból, utána gondolom jobb lesz.

2020. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!