Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az idegeskedéssel?

Mit kezdjek az idegeskedéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/L

Hosszú lesz, de remélem tudtok segíteni. :( Alapjáraton idegeskedős típus vagyok, régen nem volt ennyire vészes (csak mosdóba kellett járnom), de most már annyira eluralkodott rajtam az aggódás, hogy ájulásérzetem is van.. Tegnap voltunk orvosnál (nem ebben az ügyben), de úgy éreztem majd' elájulok, olyan ideges voltam. Itthonról alig merek elmenni, sokszor örülök, ha lemondanak egy programot. Anyukám még meg is ért, de apukám azt mondaná, hogy semmi bajom nincs és nem mehetek orvoshoz (emiatt nem is merek mondani neki semmit), pedig tudom, hogy jól jönne egy pszichológus (legalábbis remélem). Ha normális oktatás lesz is félek, hogy így hogy fogok iskolába járni..Főleg, hogy addig biztos nem kapnék időpontot pszichológushoz. Mit tanácsoltok, mit tegyek? :( Előre is köszönöm!



2020. aug. 20. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Stressz. Ez pánikrohamszerű dolog. Iskolába minden rendben? osztálytársak? Tanulással, 1-essel nem fenyegetnek a szüleid? Meg kéne találni az okát. Ajánlanék pszichológust, de a mérték alapján azt mondanám, hogy 16 évesen ez nem annyira komoly. A szüleiddel közösen le kéne ülni beszélgetni, apudat is belevonva nyilván és valahogy rávenni, hogy vegye komolyan az érzéseidet, mert neked ez nagyon fontos. Készíts nyugtató teát, az is használ. Egyébként az orvos miatt sokan idegesek, én is, pedig már 25 vagyok.
2020. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Általánosságában az osztályommal minden rendben van, van egy pár ember, akit nem igazán szívlelek, de nem olyan vészes. Inkább általánosban bántottak többet szavakkal. A tanulással is jól állok, nagyrészt 5-öseim vannak, a szüleim mondták is, hogy emiatt büszkék rám. Csak sajnos minden apróság miatt idegesnek érzem magam, úgy érzem nem tudom kontrollálni.
2020. aug. 20. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanulj meg relaxálni (autogén tréning)
2020. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, ki fogom próbálni, köszönöm :)
2020. aug. 20. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok módszer van, ne a gyógyszerrel kezd. Kell segitség, pk. társ, szülö, haver, és a leszarom tabletta. + Kikapcsolni. Én kb ezt tenném első kőrben!
2020. aug. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!