Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha rossz a...

Mit csináljak, ha rossz a testképem?

Figyelt kérdés

178 centi vagyok és 56 kiló, alapvetően tudom hogy vékony vagyok, sokat sportolok, szóval nem rossz az alakom, viszont minden nap rengetegszer nézek tükörbe. Gyakran tetszik a látvány, viszont előfordul, hogy 1-2 órával később már nem érzem jól magam a bőrömben. Ha nem sportolok pár napig vagy cukros dolgokat eszek, akkor kicsit stresszelek, de már egyáltalán nem olyan sokat, mint 1-2 évvel ezelőtt.

Van barátom, aki imádja az alakomat, sokan megnéznek, fiúk és lányok egyaránt dicsérik az alakomat, de néha mégis rámjön valami hogy nem vagyok elég vékony és csúnyának érzem magam. Sokat küzdöttem ez ellen, már sokkal jobb a helyzet, azonban szeretném teljesen eltüntetni ezt az időnként felmerülő érzést. Valami tipp hogy hogyan lehetne segíteni ezen?

22N



2020. aug. 22. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet velem is.

165-6/49

Sajnos velem is ez a baj, egy kicsit talán elfogadtam magam, de nem teljesen és szerintem nem is fogom tudni... 😟

Mindenki gyönyörű a maga módján, csak te épp minden nap látod magad a tükörben és ezért van.

De remélem fog sikerülni, kitartást ❤️

2020. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Talán tenni kéne érte? Diéta, sport, mozgás.


Elsősorban azért mert egészséges, másodsorban azért mert jobban működik az agyad a mozgástól és produktívabb leszel a munkában (és minden másban is), harmadrészt jól fogsz kinézni. Ezt kéne szem előtt tartani.

2020. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mozgok, heti 4-5 alkalommal minimum 40 perc saját testsúlyos edzés, minden nap minimum 8 km gyaloglás, heti 1 falmászás (ez 1-1,5 óra szokott lenni). Nagyon egészségesen étkezem, pedig egész napos cukorzabálástól se híztam annó, mégis nagyon félek attól hogy hízok, de egyébként meg egész sokat eszek, mert igényli a szervezetem és figyelek arra hogy ne fogyjak, mert annak nem lenne jó vége. Mióta ezt csinálom, általánosságban véve tetszik az alakom, viszont időnként meg úgy érzem hogy nem is látszik rajtam a sport és nem elég feszes a testem. Tehát nagyon változó, hogy éppen mit gondolok a testemről.

Első, neked is kitartást, én hiszek benne hogy egyszer mindkettőnknek sikerül legyőzni ezt!

2020. aug. 22. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:

3


Akkor tényleg nem értem mi a problémád. Talán már túlzásba is viszed kicsit, én úgy látom. Ez felemészti napi 2-3 órádat minimum.


Én a helyedben egyik nap aeroboznék, másik nap edzenék. Nem kell ennyi mindent csinálnod ahhoz, hogy jó legyél. Koncentrálj inkább a munkádra, a sikereidre vagy a családra. Úgy se leszel élsportoló, vagy versenyző, akkár kár ennyi időt beleölni feleslegesen. Annyi legyen, hogy jól nézzél ki és egészséges legyél, ehhez meg elég a napi 1 óra mozgás és az egészséges étkezés.

2020. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!