Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kijöttem Erasmusra mert úgy...

Kijöttem Erasmusra mert úgy éreztem nem tudok otthon önmagam lenni, de nagyon rossz döntés volt. Valószínű meleg vagyok, de még nem tudtam elfogadni ezt és nem is mondtam el senkinek. Nagyon rossz kint folyton szorongok és pánikolok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem szeretek eljárni a lakásból mert ez nem az én közegem, de ettől is borzasztóan csak depressziós leszek. Ha haza megyek mindenképp fel fogok keresni egy pszichológust, de addig mit tegyek???

2019. okt. 18. 08:37
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
Muszáj lesz lekötni a felesleges energiáidat, olyan dolgokkal foglalkozni, amik építik a jellemedet, jó érzéssel töltenek el.
2019. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az első héten ezen mindenki átesik, túl idegen kint minden. Szedd össze a bátorságod és csatlakozz erasmusosokhoz, mindig vannak olyan helyiek is, akik a beilleszkedésedet segítik, menj velük és ismerkedj. Eleinte nehéz lesz, de ahogy lesz egy -két ismerős már könnyebb. Az meg h leszbikus vagy teljesen más téma, azt is lassan fel kell dolgoznod, de nem biztos, h elég lesz rá fél év. Nekem évekbe telt mire elfogadtam, el mertem mondani a hozzám közel állóknak.

Szóval a lényeg, ha már ott vagy próbáld meg kihasználni a lehetőséged. Amúgy hol vagy? :D

2019. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol vagy Erasmuson?

Lehet, hogy egy olyan országban, ahol sokkal jobban elfogadnak, mint itt.

2019. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olaszország, és az itt levő társaság vagyis a magyarok többsége elég homofób sajnos :(
2019. okt. 18. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
2%
Akkor egyszerű a megoldás, ne legyél leszbikus. Már úgy értem hogy azért nem tudod valószínűleg elfogadni így magad, mert te is tudod, hogy ez természet ellenes. Teljesen rendellenes dolog, ha idővel el tudod fogadni, az csak azért lesz, mert meggyőzöd magad ennek ellenkezőjéről. De ez nem biztos hogy jó dolog. Ez csak egy hajlam ami igazából mindenkiben ott van, de a legtöbb ember nem vesz tudomást róla, mert tudja, hogy nem ilyen és ez csak egy múló érzelem. Ez egy hajlam eldöntheted hogy engedsz neki vagy nem, a rabja leszel vagy nem. A kezedbe veszed az életedet és felül kerekedsz ezen. Ha így teszel mindenképpen erősebb leszel, és büszke magadra amiért ezt meg tudtad tenni, önbecsülésed is nagyobb lesz.
2019. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az utolsó egy homofób, hagyd figyelmen kívül.


- Az egyetemen szokott lenni suli pszichológus, ezt általában angolul is biztosítják a külföldiek miatt. Ezt keresd fel.


- Ha a magyarok homofóbok sz@rd le őket barátkozz olaszokkal vagy a többi nemzetközi diákkal.


- Sportolj, művelődj. Járj el túrázni vagy kirándulni. Használj ki minden alkalmat arra, hogy jól érezd magad. Az Erasmus sosem jön vissza, most vagy ott, most tudsz szórakozni.

Jársz moziba, múzeumokba? Elutaztál már a környező városok valamelyikébe? Jársz edzeni valahova?


- Facebook-on biztos van expat-os csoport ha nagyvárosról van szó. Ezekben a csoportokban is lehet ismerkedni, nem kötelező egyetemistákkal barátkozni.


- Meleg témájú filmeket is nézhetnél, segítené az önelfogadásod. Love, Simon. Imák Bobby-ért stb.

2019. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Magyarul legyen a vágyai rabszolgája, ahelyett hogy megpróbálna felül kerekedni rajtuk
2019. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő is legyen csak egy olyan szorongó ember, aki elfojtja a vágyait és nem mer önmaga lenni. Hagyjuk már utolsó! Inkább te fojtanád el a kényszert, hogy kommentelj.
2019. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!