Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel Édesanyám...

Hogyan dolgozzam fel Édesanyám halálát, az idő tényleg segít?

Figyelt kérdés

Mi az, ami segíthet, túl lehet egyáltalán lépni ezen. Személyes tapasztalatokat várnék, hogy kinek mi volt az, ami segített megbírkózni vele.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2020. aug. 23. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borzasztóan sokat segített lelkileg hogy tudom, hogy jobb helyen van már mint itt ami van. Az apámról ugyan ezt sajnos nem mondhatom el, mert ő od került ahová nem szerettem volna hogy kerüljön.
2020. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
oda
2020. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy dolgozza fel az ilyesmit, nekem az idő segített.
2020. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1+ Nekem a nagymamám az illető akiről írtam.
2020. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az idő segít, az emberek sajnos meghalnak.

Anyám meg fog halni, de ami a legjobban zavar hogy nem jó ember, és ezt tudja és frusztrálja. Gyötrődések közt önzőn haldoklik, ezt szörnyű nézni és neki átélni is. Ez sokkal nehezebbé teszi számomra is a dolgot.


Ha anyud jó ember volt, akkor nem terhekkel hagyta el a világot, és szebb megbánás nélküli halála volt, szép dolgot hagyott maga után.

Remélem ez utóbbi, és békében halt meg. Gondolj erre.

2020. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen halt meg édesanyám. Az segitett, hogy lefoglaltam magam, meg amikor csak tudtam kimentem a temetőbe egy-egy mécsest égetni, kicsit elmélkedni, de nem ez volt az életcélom, az csak segitett valamelyest. Az se jó, ha ezt túlzásba viszi valaki. Közhely, de ahogy teltek a hónapok, évek, könnyebb lett. A sok egyéb napi szintű tevékenység segít, eltereli a gondolatokat, nem jó ha folyton ezen pörögsz. Mindenkinél más segít, először szomorúbb, kedvetlenebb az ember, de van egy határ, ahol már tovább kell lépni. Nem elfelejteni kell, hanem elfogadni... Sok sok év múltán is szinte naponta többször gondoltam édesanyámra. 23 éves voltam amikor meghalt, ennek 23 éve... De még most is sokszor eszembe jut.
2020. aug. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az idő abban segít, hogy elfogadd. Függ sok mindentől az, hogy ki hogy dolgoz fel ilyen traumát, nekem 8 éve történt és nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe, a különbség csak annyi az első 2 évhez képest, hogy már tudok róla beszélni és nem fordulok magamba.
2020. aug. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek hálásan köszönöm a válaszokat! Egyébként a legjobb ember volt akit ismertem ezen a világon. Hirtelen halt meg múlthét kedden.

De sok problémája volt fizikailag is és lelkileg is, szóval talán már tényleg egy jobb helyen lehet. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 24. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Én sem hittem el, hogy leszek még jó hangulatban az életben. Az idő tényleg segít; és az, hogy ő most már jobb helyen van.

2020. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 25. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!