Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit tegyek valakinek van...

Most mit tegyek valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Kicsit ismerkedni félős de alapból vicces srác vagyok, viszont ha valami rossz történik velem az nagyon megérint.

Mostanában sok rossz történt velem. Éppen egy munkahelyen felvétel előtt álltam mikor jött a vírus és azóta is halasztva van az egész, magamban már eldöntöttem hogy úgysem lesz már belőle semmi. És ez az egyetlen ilyen munkahely a környékemen. Kiderült hogy van egy nem komoly de viszont az életemre kiható betegségem. A barátnőm nemrég szakított velem, ez rázott engem meg a legjobban. Sajnos barátaim úgy nincsenek, elvétve ha beszélek ezzel-azzal. Családommal sem olyan jó a kapcsolatom hogy tudnának ebben segíteni nekem, nem olyanok akikkel meg tudnám beszélni minden problémámat. Ezek miatt már nagyon depressziós vagyok.

Próbáltam már orvosi javaslatra Frontint, az gyakran csillapította a depressziót. Voltam már pszichológusnál is, aki a térségben az egyik legjobb, összegezve ő is azt mondta hogy nehéz eset vagyok, nem e világra való. És már én is kezdem hinni hogy valóban nem ez a világ való nekem, talán a túlvilág jobb.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit lenne érdemes tenni? Antidepresszáns csak a depressziót nyomja el de nem a valódi bajokat.

22/F



2020. aug. 25. 00:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Ha ezt mondta a pszichológusod, akkor az eléggé gáz. Igaza van #4-nek, nem mondhat ilyet egy szakember. Lehet hogy annyira hiú, hogy képtelen beismerni, hogy neked pont nem tud segíteni. De akkor még gázabb, hiszen ez természetes, hogy aki az egyik páciensnek tökéletes terapeutája, az a másiknak nem az!

Egy pszichológust "kipróbálni" - semmit nem jelent. Nem mondhatod azt, hogy nem segített, mert eleve a pszichoterápia éveken át tart és lassan alakul ki a hatása. De ezen mit csodálkozunk, ha évtizedek sebeit kell begyógyítani???!!! Legalább az elmondható egy jó pszichoterápiáról, hogy amit megold, az meg van oldva. Ugyanezt nem mondhatjuk el a gyógyszerekről, mert nemcsak hogy visszajön a probléma, ha nem szeded, de még egyre erősebb szerekre is lesz szükség, ugyanahhoz a hatáshoz. Jól érzed, a vegyszer csak tüneti kezelés. Az igazi kezelés a külső szempontból szemlélő professzionális segítség az önismereti utadon. A pszichoterapeuta. (Nem pszichiáter, mert ezeknek a többsége éppen gyógyszerrel próbálja megspórolni a valós munkát.) És megtalálni a számodra megfelelő szakembert nem kis meló. Ha úgy érzed, hogy a terapeuta ítélkezik, elkönyvel valamilyennek (pl. nem eviláginak), akkor az egy sarlatán, nem méltó a diplomájára. Ha 3-4× elmentél egy terapeutához és nem kaptál új szempontokat, nem gondolkodtál el kis motívumain az életednek, nem néztél rá más szemszögből is a zavaró dolgokra, akkor csak az idődet vesztegeted az adott szakival, állj fel és keress újat! Minden terapeuta más. Mások a módszereik, eltérők a tapasztalataik, más egyéniségek. Találd meg azt, akivel működik!

2020. aug. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#10 tudom mire való a frontin. De nekem kicsit használt, jóllehet akkor csak erősen szorongok és nen depressziós vagyok.
2020. aug. 25. 00:52
 13/20 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban ezt mondta a pszichológus, az óta már abba sem hiszek hogy egy pszichológus tud segíteni.
2020. aug. 26. 23:53
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos az egy tipikus jele a depressziónak, hogy nem hiszel abban, hogy lehetne rajtad segíteni, főleg meg hogy egy pszichológus tudna segíteni. Kívülről nézve egy egy félreérthetetlen jele annak, hogy valakinek pszichoterápiára van szüksége.
2020. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
9%
14, en bipolaris vagyok, magányos es nagyon durván depressziós, de ettől függetlenül rajtam pl. valóban nem lehet segíteni, egy százalék esélyt nem látok rá. Bizotosan tünet is, hogy így gondolom, de ettől meg igaz.
2020. aug. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Elöttem többen írták, hogy kóklert fogtál ki, így igaz!

Ettől nem kell a Dunának menni, van jó azt kell megkeresni.

Klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress.

Nyugtatókat szedegetni hosszútávon nem előnyös, mert kbaszott hamar rászoksz és akkor már két problémád lesz, amit gyógyítani kell.

2020. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Jaj te szegény milyen válaszokat kaptál. El ne hidd már, hogy nem vagy e világra való. Ez szörnyen hangzik olyan ember szájából akinek van előtted tekintélye. De hidd el közöttük is sok a hülye. Én mar 5öt elfogyasztottam 4 teljesen idióta volt 1 meg csak szimplán nem tudott segíteni. Nem kell kétségbe esni. Van a neten sok sok előadás jó pszichológusok mentális segítők és pszichiáterektől. Keress rá: Popper péter, Feldmár András, Szabó Péter, Pál Ferenc, Almássy Kitti, Csernus, Szendi Gábor majd rajössz neked melyik stílusa tetszik. Érdemes végig hallgatni őket. Sok témában vannak az előadások és tényleg jók és gondolatébresztőek. Szerintem segíteni fog. A vírus miatt meg ne halogasd a munkavállalást mert ki tudja meddig fog tartani és csak növeli a félelmeidet hogy nem helyezkedsz el. Amit még ajánlanék a mérgező szülők című könyv elolvasása. Vedd meg valahol. Hasznos lesz. Talán megérted belőle miért vagy olyan amilyen és nem te vagy a hibás érte. A frontint meg hagyd a francba csúnyán rá lehet szokni leszokni meg nehéz és keserves. Inkább sportolj az jobbat tesz. Igyál citromfű teát finom nagyon és picit nyugtat is. :)
2020. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen? Ezek az előadások ingyenesek. Senkit nem vezenek meg. Meghallgatod vagy segít vagy nem. Amit elbuktál az max 1 óra ameddig tart. Ellenben egy pszichologusnak kifizetwz alaphangon 10 000ftot 45 percért és lehet semmivel nem vagy jobban, sőt ha "szerencsés" vagy mint a kérdező akkor még megkapod azt is, hogy alkalmatlan vagy az életre. Lehet szidni Szabó Pétert olyan a stílusa amilyen. Csernusé is. Ezért írtam, hogy mindenkinek más stílus ami értehtő amit be tud fogadni. Nekem nem fáj, hogy Szabó Peter meggazdagodott az előadásaiból. Miért ne tenné. Sokaknak segít. Én már voltam olyan állapotban hogy ha nincs akkor nem tudok felkelni és elindulni. Nekem segített. Csernus azért beszél olyan stílisban amilyenben mert ebben a felfokozott ingergazdag világban sokan nem hallják már meg Popper péter nyugodt hagját. Egyebként ha valaki véigig halgatja őket akkor rá fog jönnni, hogy kb mind ugyan azt mondják csak más stílusban. Rájtad múlik mit tudsz befogani. Személy szerint Pál Ferenc itellektusa áll hozzám a legközelebb. Mondom ezt úgy hogy nem vagyok hívő. Nem kell leszólni mindent mert elsőre nem tetszik.
2020. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Másrészt a kérdező tanácsot kért. Tanácsot adtam, olyat ami nekem segített. Majd ő eldönti akar e élni vele vagy sem.
2020. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, talaltal valami jo megoldast, hobbit v jo elfoglaltsagot?
2021. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!