Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 év alatt diagnosztizálhatna...

18 év alatt diagnosztizálhatnak valakinél borderline személyiségzavart?

Figyelt kérdés
Pontosabban egy 16 éves tinédzser kaphat ilyen diagnózist a gyermekpszichiátrián? Mert hallottam olyat, hogy az ilyesfajta személyiségzavar nem állapítható meg ennyi idősen, de arra lennék kíváncsi, hogyha valakinél nagyon szembetűnőek a tünetek és minden jel erre a betegségre utal akkor sem fog erről papírt kapni?

2018. dec. 31. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úg tudom, hogy csak 18 éves kor felett, esetleg utána is pár évvel, ilyen időszakban a személyiség sokat, sokszor változik.
2018. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Attila Bé ***** válasza:
85%
Pszichológus tudja megmondani (Nap utca-dr Ratkóczy Ėva, ha jól emlėkszem).
2019. jan. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelek már lehetnek, de megállapítani csak 18 felett tudják pontosan.


Rajtam is már látszott tinikorban, hogy gondok vannak (pl. extrém kapcsolatfüggőség, szélsőséges hangulatingadozások) és rá is találtam a borderline szóra, de akkor még úgy kezeltek a szüleim meg a pszichológus, hogy én még úgyis "csak gyerek" vagyok.

Most állapították meg, hogy tényleg borderline vagyok miután a tünetek egyre csak fokozódtak az évek alatt.


Én a kórházban kaptam róla papírt a zárójelentésben miután 3 hét alatt kivizsgáltak. Attól függ hova jársz, lehet az ambuláns lapodra (már ha kapsz, mert én régen nem kaptam) ráírják, hogy lehetséges, hogy az vagy, de ez nem biztos. Kérdezz rá esetleg, hogy szerinted ez van és lehet elvégzik akkor a teszteket hozzá.

2019. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy 25 éves vagyok most.

Kitartást egyébként :)

2019. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És neked is, utolsó válaszoló! :)
2019. jan. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!