Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszans emelesnel...

Antidepresszans emelesnel felerosodnek a tunetek?

Figyelt kérdés

2 eve szedem, 5mgt (Escitil). Nem voltam teljesen tunetmentes vele, de a herkoznapok gond nelkul teltek. Most eleg nehez idoszakon vagyok tul, teljesen magamba fordultam, erosen szorongok es talan lett egy kis depressziom is. Emiatt orvosi javaslatra felemelem az adagot 10mgre. Fokozatosan emelnem, doki szerint nem szukseges, mert nem lesznek mellekhatasok, nem erosodnek fel ugy a tunetek, mint mikor elkezdtem szedni a legelejen.

Nagyon bizok benne, hogy hatni fog es nem gyogyszercsere lesz a vegen.

Tenyleg nem erosodnek fel a szorongasos tunetek ilyen helyzetben?



2020. aug. 27. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

En Paroxatot szedek, es az egyszerre antidepresszans es szorongasoldo. Szoval nem vagy-vagy.

A mellekhatas pedig csak elso szedesnel jon elo, es elso hetekben lecseng.

Ha magatol van szorongasod, persze jobb lesz. Arra gondolsz, hogy elso szedeskor eloszor meg rosszabb lett? Nem hiszem, akkor a szervezeted nem talalkozott meg ezzel a hatoanyaggal. Most mar eleve dolgozik benned. Szerintem nem.

2020. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam, hogy mikor elkezdtem szedni, akkor felerosodtek a tunetek. Es az emelesnel is, igaz 5mgnel en megalltam, szoval csak egy emeles volt a legelejen.


Meg az aggaszt, hogy 2 eve szedem es nem tett teljesen tunetmentesse, igaz keveset szedtem. Az elejen igy is nagyon jo volt, jol ereztem magamat. De tartok tole, hogy nem fog rajtam javitani, azert mert ennyi ido eltelt.

2020. aug. 27. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is. Ill a mellékhatások is újból jönnek.
2020. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!