Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimiás vagyok?

Bulimiás vagyok?

Figyelt kérdés

Régen anorexiás voltam, de az utóbbi időben falásrohamaim vannak minden egyes nap. Reggelente megeszek egyszerre vagy 1200-1400 kalóriát, de van, amikor 2000 is lecsúszik, és állandóan bűntudatom van, minden nap borzalmasan érzem magam. Többször nem is merek így egy nap enni, mert félek, hogy nap végére háromszor ennyit ennék, másrészt nagyon rosszul vagyok és émelygek a nap további részében. Nem hánytatom magam, viszont minden egyes kalóriától próbálok megszabadulni edzéssel, ilyenkor vagy 2 órát futok egy nap, vagy több órát tornázok. Ha úgy alakulna, hogy mégsem tudok edzeni, akkor pár száz kalóriát engedek magamnak.


Igaz, hogy nem hánytatom magam, de az ilyenfajta “kompenzálás” már a bulimiához tartozik?


A BMI-m már 18 a zabarohamoknak “köszönhetően” tehát normális tartományban van.



2020. szept. 1. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy, de el kellene menned pszichológushoz, és kezeltetni magad. Ez az éhezés után tipikus, nem fog elmúlni, míg nem teremtesz egyensúlyt étkezésben és mozgásban. Fontos, hogy egyél, mert a legrosszabb, amit csinálhatsz, hogy ez után éhezteted magad, megtörtént, tovább kell lépni. Ha napi 5x (3+2) eszel normálisan, akkor ez nem fog előfordulni egy idő után.
2020. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kizsigereled a szervezeted. A mértéktelen sporttól csak még éhesebb leszel, ahogy a nap közbeni koplalástól is. Tessék rendszeresen sportolni, de max heti 5-6x,és kiegyensúlyozottan enni. Minőségi táplálékot. Meglátod abba maradnak a falások
2020. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!