Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűntudatom van miatta. Valaki...

Bűntudatom van miatta. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval amikor még kisebb voltam(11-12éves)akkor az egyik barátom kiscicáját bántottam. Rácsaptam a fejére 10 vagy 15x(Nem erősen) Azóta el telt sok idő és még mindig nem tudom megbocsátani magamnak ,hogy ezt tettem. Abban az időben irigy voltam a barátomra és az anyukája is bunkó volt velem (Máig az amúgy).

Mit tegyek ,hogy elmúljon a bűntudatom?



2020. febr. 11. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
semmit. visszacsinálni nem lehet, csak megbánni, és tanulni belőle. te mindkettőt megtetted. emberileg ez a maximum. többet ne csinálj ilyet. és "jóvá is teheted" azzal, hogy más állatokon meg segitesz. Nem csak négylábúakra gondolok, hanem pl. ha bent reked valamilyen rovar, és nem tud kimenni, ne agyoncsapd hanem vidd ki... az is ugyanolyan értékes élőlény, mint a macska, vagy te, vagy én...
2020. febr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo mindent elmondott
2020. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szar ember vagy ,semmi több.Én is tettem hasonlót,és megvan magamról a véleményem,te se vagy különb,nincs mentség állatok bántalmazására.
2020. febr. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Vegetáriánus vagy? Ha valaki nem vegetáriánus gondolj bele mennyi fájdalmat okoz az állatoknak. Ő ezt nem látja, hacsak nem olyan helyen dolgozik, de a sok ember miatt, aki húst eszik van sok állat gyors hízlalásra és halálra itélve. Jóval kevesebbet élnek mint lehetne és nem is nevezhető az életük életnek, amit végigszenvednek. És hiába próbálja valaki magát azzal nyugtatni, hogy társadalmilag elfogadott, meg vannak olyan állatok, amik azért vannak, pl a sertés, hogy megegyék őket, minden állatnak vannak érzései és érzi a fájdalmat. Ha pár emberrel kevesebb eszik húst csökken a kereslet. A kínálat a kereslethez kell igazodjon hosszú távon, mert mint minden ipar a húsipat is profitra megy. Ha senki se enne húst nem lenne húsipar! Onnantól sokkal jobb lenne a világ!
2020. febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4, a növényeknek is vannak érzései. Mára bizonyitott tény, hogy éreznek félelmet, fájdalmat, kémiai úon kommunikálnak egymással, és bizonyos értelemben vannak "családi kapcsolataik" (a palánták gyorsabban fejlődnek a "szüleik" mellett, mint elszigetelve)

Innentől kezdve a te logikád szerint csak élettelen dolgokat ehetnénk, mint a tojás vagy a tej.


Sajnos egy olyan világban élünk, ami arra épül, hogy az egyik lény megeszi a másikat, aztán őt eszik meg, vagy ha más nem, hát a bomló tetemét dolgozzák fel más lények...

Ez a világ körforgása.


Azt, mikor a bundájukért, vagy szórakozásból, vadászat céljából ölnek meg állatokat, vagy mikor libát tömnek vagy csigát, rákot élve forráznak le, azt én sem helyeslem, de azért az étkezési célból, emberséges körülmények között tartott állatok, és a "hobbiból" bántalmazott állatok közé kicsit meredek párhuzamot vonni...


eléggé elvakult nézőpont.

2020. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

a szar embernek nem szokott bűntudata lenni...

2020. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalan nem elvakult csak kiforgatod annak amit irtam az üzenetét... ha nem akarod érteni ne értsed... te bajod
2020. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, mit erzel. 31 eves vagyok es kepes vagyok a mai napig azon szorongani, hogy 10 evesen bantottam egy kislany, vagy hogy 13 evvel ezelott veletlenul leejtettem egy kiscicat, aki utana meghalt. Nekem az sokat segitett, hogy bocsanatot kertem. Eleg furcsa volt, a lany nagyon meglepodott, mert amikor ujra talalkoztunk mar 20 eves korul voltunk es akkor elmondtam neki, mennyire bant, amimt tettem vele es mennyire sajnalom. Kinevetett, hogy hiszen gyerekek voltunk es ezer eve tortent. Ez elgondolkodtatott, hogy esetleg azok, akiket bantottam, mar nem is emlekeznek ra, vagy sosem jut eszukbe. Meg kell ertetni magaddal, hogy emberek vagyunk, es elkovetunk hibakat. Foleg nem erdemes ragni magad olyasmin, amit meg "buta" gyerekkent kovettel el. Az a fontos, hogy most milyen ember vagy, hogy most hogyan bansz masokkal. En igyekszem jo ember lenni, "vezekelni", segiteni, ahol tudok, hogy konnyitsek a lelkiismereti problemaimon. Ezek segitenek.
2020. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, meg annyit hozzatennek az allatokrol...vilageletemben imadtam oket es en teljesen veletlenul bantottam azt a cicat. De most onkenteskedek, adomanyozok allatmentoknek, es most fogok orokbefogadni ket mentett cicat es a leheto legboldogabb eletet szeretnem biztositani nekik. Segits, ahol megteheted, tenyleg :)
2020. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg legyen csak jó nagy bűntudatod, undorító dolog egy ártatlan, védtelen kisállatot bántani, pláne ilyen szánalmas okból kifolyólag, hogy irigy vagy a barátodra..

12 évesen ráadásul már elég nagy vagy ahhoz, hogy ezt merő gonoszságból tedd.. mardosson csak a bűntudat

2020. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!