Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá a haveromat,...

Hogyan vegyem rá a haveromat, hogy káros ez amit tesz?

Figyelt kérdés

Amikor van nála elég gyakran szív speedet. Elég sokszor mondtam már neki, hogy lehet nem 10 éven belül lesz baja, hanem évekkel később, de akkor bánni fogja. Milyen igaz tények vannak ennek káros hatásáról amivel rá tudom venni, hogy ne fogyassza mert saját magát teszi tönkre. Nyilván olyan tényekre gondolok, ami tényleg valós és a neten is fent van, nehogy az legyen hogy hazudok neki. Kész tények elé akarom állítani, ha meg nem hallgat rám, akkor nem tudok mit kezdeni vele.

Azt vettem észre.

Valakinek valami jó tipp?


2020. szept. 2. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm (régen haver volt, de a drog miatt ma már inkább csak ismerős) 20 éve tolja a speed-et.

A mai napig ha van pénze akkor azt drogra költi, 37 éves emberről beszélek.

Ez olyan mint a cigaretta vagy alkohol függőség. Mondhatsz te bármit úgyse fogja abbahagyni.

Van egy másik haver aki az egyik alkalommal mikor túlszívta magát speed-ből szívritmuszavara lett.

Elvitte a mentő, és azóta kb. 6 éve teljesen leállt a cuccal. Pedig ő is masszívan tolta hosszú éveken át, de beijedt mikor kórházba került.

Szóval az ilyeneknek szerintem kell valamilyen trauma és egyben elhatározás, hogy végleg abbahagyják.

2020. szept. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nagyon erős belső motiváció kéne neki, hogy leálljon, ilyenkor haverokra nem hallgatnak.
2020. szept. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Abody ***** válasza:
Ilyenkor a szereket, vagy az életmódot amit folytat az ember sokszor valami háttérbeli lelki gondoktól való menekülésre, egyfajta öngyógyításra használhatja az ember. Tudom, hogy férfiaknak nagyon nehéz megnyílni, mert hát az sebezhetőség meg meleg, meg minden, de megéri.
2020. szept. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden hülye tudja, hogy a kábítószer káros, ehhez felesleges keresni bármit, közismert tény. Na és pont ugyanennyien le is szarják.
2020. szept. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hülye drogosok amugy se halgatnak senkire.

Max akkor ilyednek meg ha halálélmény hat rajuk.

De van aki meg akkor sem.

2020. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!