Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki érez még így?

Valaki érez még így?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok már egy ideje, hangulatingadozásaim vannak és szerintem enyhe depresszióm. Az utóbbi időben viszont úgy éreztem, hogy eltávolodom magamtól. Viszont most úgy érzem teljesen kiestem. Olvastam róla,elvileg deperszonalizáció és azt írják elmúlik. De nagyon ijesztő és iszonyú fura érzés.

Valakinek volt már hasonló érzése, és ha igen elmúlt, mennyi ideig tartott?

Kérem valaki nyugtasson meg mert most tényleg elvesztettem önmagamat.



2020. szept. 5. 22:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem. Hirtelen alakult ki, és folyamatosan velem volt. Pár nap után elmentem vele orvoshoz, mert már a tükörképemet sem ismertem fel. Medazepamot kaptam, ami 4 napon belül teljesen eltüntette a tüneteket. ~3 hónap használat után az orvosom azt mondta, hogy már abbahagyhatom a gyógyszert, így is tettem. Életem legrosszabb élménye volt az elvonás, olyan szinten elszakadtam magamtól, hogy azt hittem, meghaltam. Nem bírtam tovább, és újra szedni kezdtem a nyugtatót, kb egy évig még. Most nagyon lassan csökkentem az adagomat, már a felénél járok, és eddig egész jól megy. Csak nagyon ritkán van egy pici derealizációm, meg egyszer, mikor nagyon stresszes voltam, nem ismertem fel a hangomat, de ezek elmúltak. Biztosan tudod, de ezeket a nyugtatókat nem szabad sokáig szedni. A legjobb tanács egy deperszonalizációval küzdő embernek az, hogy próbáld úgy élni az életed, mintha minden rendben lenne. Próbálj nem tudomást venni az érzésről, ne kutakodj utána. Nagyon nehéz eleinte, de ha kitartóan csinàlod, akkor az agy egy idő után megtanulja, hogy minden rendben, és nincs szükség a deperszonalizációra. Ez egyébként egy disszociatív védekező mechanizmusa az agynak, halál közeli állapotban, balesetekkor gyakran előfordul. Úgy van "tervezve", hogy a veszély megszűntével elmúljon, csak mi páran hosszabb időre beleragadhatunk. De végül mindig elmúlik.
2020. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
en inkabb azt ereztem hogy nem en iranyitom a sajat testemet valami atvette az uralmat..aztan gyogyszerekkel enyhult
2020. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!