Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Hogyan dolgozzam fel, hogy a koronaválság miatt nem tudok elhelyezkedni a második szakmámban se?

Figyelt kérdés

Egész eddigi életem tanulással telt. Először 6 év alatt elvégeztem egy 1 in 3 jellegű szakmát (nem elírás). Utána pedig programozónak próbáltam átképezni magam, ez lassan 2,5 éve konstans tanulást jelent, nyaranta is, esténként is, hétvégén is. Olyannyira, hogy már túlterhelt az agyam és sokszor nem tudok koncentrálni.


A COVID előtt lényegében átvágott 2 cég is, most váltanék, de most nincs pályakezdő programozói állás. Mármint úgy értem, hogy egyáltalán nincs, 0.


Annyira bánom, hogy elrontottam az egész fiatalságomat tanulásra. Nincs párkapcsolatom, indítottem 3,5 millióval most van 1,5, nincsenek élményeim, nem jártam sehol. A halálvágyam folyamatos, öngyilkossági gondolatok naponta többször, már lassan tervem is van, hogy csináljam. (Kérem, akinek empátiája van, ne arra koncentráljon, hogy jaj, szuicid, skandallum, hanem az OKÁRA...)


Jelenleg IT supportos vagyok, de a fizetésem is borzalmas és a légkör is, ez utóbbira teljesen rámegyek. Most tartok ott, hogy már _bármilyen_ állást kénytelen vagyok keresni és elvállalni. A programozás tanulását pedig abbahagyom, mert nem bírom tovább ezt a sok tanulást és nem látom, hogy valaha el tudnék helyezkedni benne.


Annyira fura nekem, hogy 3% halálozás alatti vírust (80% tünetmentesen vészeli át) ennyire felfújnak és emberek tömegeit lehetetlenítik el miatta. Felfoghatatlan.


Felfoghatatlan számomra az is, amennyire sikertelen vagyok, mintha valaki tényleg nézve fentről és kigáncsolna, amint lehetősége adódik rá.

A második szakmával nem tudok elhelyezkedni (de ezzel sikerült volna, ha nem vág át 2 cég is és nem most jön a válság), jogsit szereztem, autót vettünk, de kiderült, hogy nem való nekem, az egészségi állapotom csapnivaló.


Egyébként a mostani munkahelyemen is annyi dolog van, ami elviselhetetlenné teszi, ha akár csak a fele nem lenne (és 40 órában dolgozhatnék ott), akkor már jobban lennék és szakmailag is érhetne valamit. De így nem.



Nem, nem érdekel, ki szerint kinek rosszabb. Attól, hogy valakinek rosszabb (vagy szerintetek rosszabb), nekem nem lesz jobb.

Nem kérek olyan válaszokat, hogy tegyél magadért, mert teszek, erről szól az egész kérdés.

Ha leszidtok, attól csak rosszabb lesz, én nem az a típus vagyok, akin segít, ha "felrázzák".


Nagyon kérlek, inkább ne írjatok, ha a lenti 3 valamelyikét írnátok.


2020. szept. 8. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

"Annyira bánom, hogy elrontottam az egész fiatalságomat tanulásra."


Na ilyen mondatot se nagyon olvastam még... ha ennyi képesítéssel nincs munkád, szerinted enélkül mi lenne? Allnál a gépsoron inkább? Ember, húzd ki a fejed a seggedből. Ha normális iskolában végezted a programozást és értesz is hozzá, fogsz kapni állást. Ez egy jól fizető, keresett szakma, majd lesz ajánlat. Ez a 3in1 szakma nem tudom mit jelent, de az is valami gondolom. Az a te bajod, hogy el vagy merülve a teljes önsajnálatban, amikor egyáltalán nincs rossz sorod. Van 1,5 milliód, autód, van hol laknod, azért ezek egyáltalán nem rossz kiindulási pontok. Örülj, hogy tanulhattál, aki teheti egész eletében tanul, mert ezzel fejlődik. Szóval szedd össze magad, csinálj rendet a fejedben és utána jönni fog a többi. Felkereshetnél egy pszichológust is.

2020. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Aranyosan írtál és ezért köszönöm, de ettől csak rosszabbul lettem. :(


4 éve dolgozom, ez alatt mínusz kétmillió forint eléggé rossz arány.


Ha nem végeztem volna el ezt a sok sulit, ugyanúgy irodai adminisztrátor, kasszás, árufeltöltő melókra lenne esélyem, mint most.


Autóm csak volt, már nincs.


Attól, hogy van hol laknom, nem lesz jobb.


Nem, nem örülök, hogy tanulhattam.

Legutóbb 2018-ban volt strandon, asszem ugyanannak az évnek az elején moziban. Külföldön legutóbb 2014-ben, azt is szomszéd országban, 2 napra.

Szeretnék eljárni falat mászni, úszni, van sok-sok-sok hobbim. Szeretnék a másik nemmel ismerkedni. Szeretném megtudni, milyen az a nyaralás.

Van fogalmad róla, milyen érzés hétfőtől-péntekig esténként, szombaton és vasárnap több órát tanulni és csak néha pihenni?

2020. szept. 8. 17:01
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha ennyire utálod, hagyd a tanulást, dolgozz valami kulimunkát és közben figyeld, hogy van-e szakmádhoz passzoló ajánlat. A többi meg... nem tudom mennyi bevételed van és arra milyen kiadásod, de valahogy át kéne alakítani a dolgot. A legtöbbet talán a kaján lehet megfogni, tervezd meg elöre hogy miket fogsz enni, aszerint vásárolj, csinálj havonta költségvetést. Oszd el a kötelezően fizetendőket és próbálj meg valamennyit félretenni legalább egy-két hobbira. Minden felesleges pluszkiadást próbálj meg kiiktatni és tartani magad a tervhez. Nem mindenki sztárügyvéd az országban és mégis eljut azért legalább 1 napra strandolni. Vagy vannak ilyen street workout parkok, ahol lehet kicsit mozogni, esetleg ismerkedni is. El lehet menni túrázni, kirándulni, az szintén nem kerül pénzbe.
2020. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ja, strandra, eljárni sportolni időm nincs a konstans tanulástól, pénzt tudnék rá szánni. Most is épp tornáztam otthon 2 írás között. Mert 20-40 perceket rá tudok szánni, bár most is online előadás alatt....


Megvan, mikre ment el többmillió, de nem rossz gazdálkodás miatt...


Ha abbahagyom a tanulást, akkor már 102%, hogy nem leszek programozó, így csak 101%.



Pedig új életet kellene kezdeni, heti maximum 2 óra tanulással, ha muszáj, totál új irányokkal. Ehhez is kérem a tanácsokat.

2020. szept. 8. 17:34
 5/20 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyen mennyiségű tanulást te is utálnál, sőt, az emberek 95%-a el se viselné. Nem természetes, amit lenyomok és nem is egészséges. A legfájóbb, hogy eredménye se lett.


A munkahelyemen napról-napra szenvedek, a bevételem egyre kevesebb az egyre kevesebb munka miatt, úgy bánnak velem, mint a kutyával és heti átlag 10 olyan álláshirdetésre adom be, amiről messziről virít, hogy nem nekem írták ki... dehát másmilyen NINCS.


Sajnos irodai admin, kasszás, árufeltöltő, takarító vonalon is kell nézegetnem, nomeg külföld is.

2020. szept. 8. 17:36
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Miért kellett lenullázni a segítő szándékú válaszaimat, amikor más nem is írt semmi okosat?
2020. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nekem azért nem volt annyira hasznos, mert konkrét javaslatod nem volt, de lehurrogásnak éreztem, hogy hogyan képzelem, hogy rossz a kedvem...

Kicsit úgy érzem, hogy az alsó hármasomból "megszegted" ezt:

"Nem, nem érdekel, ki szerint kinek rosszabb. Attól, hogy valakinek rosszabb (vagy szerintetek rosszabb), nekem nem lesz jobb."


Viszont a stílusod normális, ezen az oldalon már ezt pozitívumnak érzem.


Tudom, hogy abba kell hagynom a programozást és soha többé egy sor kódra se szabad ránéznem, de hogyan tovább? és hogyan dolgozzam fel, hogy sohase lesz újra 25 éves és egészséges? Hogyan tovább?

2020. szept. 8. 18:25
 8/20 A kérdező kommentje:
Teljesen tönkretette a lelkem a sok tanulás és eredménye se lett. Fogalmam sincs, merre tovább.
2020. szept. 8. 19:06
 9/20 A kérdező kommentje:
Elmondhatatlanul rosszul vagyok, sos.
2020. szept. 8. 21:47
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem te valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem sok végzettségem és több diplomám is van és elmondhatom, hogy rohadt sokat tanultam az iskolák többségét ráadásul munka mellett csináltam meg párkapcsolatom is volt. De éltem is mellette. Nyilván nem a vizsgaidőszakban. De előtte utána azért volt lehetőség utazni, kirándulni, koncertekre menni mindenre. Sokszor vittem a tananyagot magammal. Drámat olvastam amíg nem kezdődött a koncert meg utána a buszon is. Strandon is lehet tanulni. És bem sajnálom hogy ennyit tanultam sőt. Szerintem semmi köze a járványnak hogy nem kapsz munkát. Szerintem valamit nagyon rosszul csinálsz. Sok informatikus ismerősöm van. Pont nekik van a legjobb fizujuk és szépen home officéban dolgozhatnak otthonról. Sokan valtottak is a jarvány alatt. De ilyen hozzáállással mint a tiéd nem csoda ha nem vesznek fel. Valahogy nagyon bénán intézed az életed.
2020. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!