Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Hogyan dolgozzam fel, hogy a koronaválság miatt nem tudok elhelyezkedni a második szakmámban se?

Figyelt kérdés

Egész eddigi életem tanulással telt. Először 6 év alatt elvégeztem egy 1 in 3 jellegű szakmát (nem elírás). Utána pedig programozónak próbáltam átképezni magam, ez lassan 2,5 éve konstans tanulást jelent, nyaranta is, esténként is, hétvégén is. Olyannyira, hogy már túlterhelt az agyam és sokszor nem tudok koncentrálni.


A COVID előtt lényegében átvágott 2 cég is, most váltanék, de most nincs pályakezdő programozói állás. Mármint úgy értem, hogy egyáltalán nincs, 0.


Annyira bánom, hogy elrontottam az egész fiatalságomat tanulásra. Nincs párkapcsolatom, indítottem 3,5 millióval most van 1,5, nincsenek élményeim, nem jártam sehol. A halálvágyam folyamatos, öngyilkossági gondolatok naponta többször, már lassan tervem is van, hogy csináljam. (Kérem, akinek empátiája van, ne arra koncentráljon, hogy jaj, szuicid, skandallum, hanem az OKÁRA...)


Jelenleg IT supportos vagyok, de a fizetésem is borzalmas és a légkör is, ez utóbbira teljesen rámegyek. Most tartok ott, hogy már _bármilyen_ állást kénytelen vagyok keresni és elvállalni. A programozás tanulását pedig abbahagyom, mert nem bírom tovább ezt a sok tanulást és nem látom, hogy valaha el tudnék helyezkedni benne.


Annyira fura nekem, hogy 3% halálozás alatti vírust (80% tünetmentesen vészeli át) ennyire felfújnak és emberek tömegeit lehetetlenítik el miatta. Felfoghatatlan.


Felfoghatatlan számomra az is, amennyire sikertelen vagyok, mintha valaki tényleg nézve fentről és kigáncsolna, amint lehetősége adódik rá.

A második szakmával nem tudok elhelyezkedni (de ezzel sikerült volna, ha nem vág át 2 cég is és nem most jön a válság), jogsit szereztem, autót vettünk, de kiderült, hogy nem való nekem, az egészségi állapotom csapnivaló.


Egyébként a mostani munkahelyemen is annyi dolog van, ami elviselhetetlenné teszi, ha akár csak a fele nem lenne (és 40 órában dolgozhatnék ott), akkor már jobban lennék és szakmailag is érhetne valamit. De így nem.



Nem, nem érdekel, ki szerint kinek rosszabb. Attól, hogy valakinek rosszabb (vagy szerintetek rosszabb), nekem nem lesz jobb.

Nem kérek olyan válaszokat, hogy tegyél magadért, mert teszek, erről szól az egész kérdés.

Ha leszidtok, attól csak rosszabb lesz, én nem az a típus vagyok, akin segít, ha "felrázzák".


Nagyon kérlek, inkább ne írjatok, ha a lenti 3 valamelyikét írnátok.


2020. szept. 8. 16:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az embernek végig kell gondolnia mi fér bele az életébe anyagilag meg időben is. Ha 8 órában dolgozol akkor menj levelező szakra mert a nappalit nem tudod kivitelzni. Levelezőn nem kell tanulni év közben csak a vizsgaidőszakban keveset is kell bejárni. Menj allamilag finanszírozott szakra ha nincs pénzed. Én is ezt csináltam és akkor másra is jut idő. A vizsgaidőszak kemény de azt kibírod. De eleve miért olyan dolgot tanulsz ami nem érdekel? Így nem csoda ha szenvedés a tanulás. Én olyat választottam amivel szívesen foglalkoztam szabadidőmben is. Nyilván volt pár tárgy ami annyira nem érdekelt és le kellett tudni de összességében élveztem a tanulást is. Hogy akarsz informaitkával foglalkozni ha nem szereted. Így felesleges tényleg ezt erőltetni. Azt kéne végig gondolni mit csinálnál szívesen 8 órában amiért fizetnek is. Utána ahhoz választani iskolát nem ész nélkül.
2020. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Levelezőn nem kell tanulni év közben csak a vizsgaidőszakban keveset is kell bejárni."


Ahhoz kell egy halogató szemlélet, jól fogó agy és hogy az ember tudjon nyomás alatt teljesíteni, hogy csak a vizsgaidőszakban tanuljon. Mellesleg nem tudom, mire jó ez, én mindig folyamatosan tanultam, amit tudtam.

Munkahelyeken is csak a gondot látom a halogatásból.

Egyébként proginfó estin voltaképp folyamatosak a számonkérések. Tavasszal sok számonkérésre 2-3 nappal előbb kezdtem tanulni (nem halogató emberként, igen), mégis áprilistól meghalni se volt időm. Úgy, hogy akkor home office volt és távoktatás. Most heti 10 órám megy el utazással.


"Menj allamilag finanszírozott szakra ha nincs pénzed."


Már átkerültem... Eddig meg Diákhitel2 volt.


"De eleve miért olyan dolgot tanulsz ami nem érdekel?"


Érdekel, DE nem minden időmben, nem pihenés helyett.


"Azt kéne végig gondolni mit csinálnál szívesen 8 órában amiért fizetnek is. Utána ahhoz választani iskolát nem ész nélkül."


Szívesen napi 9 órában semmit. Még a saját hobbijaimat sem. Túl sok ez. Távlati cél a részmunkaidő amúgy.

A programozással ellennék, de napi 9 órában és nem reggeltől-estig az alkalmazásüzemeltető-szerű melóm majd a proginfó és mellette esetleg még "hobbi"projektek is. Ez sok.



Amúgy mostmár 55 sikertelen pályázaton vagyok túl, közte gyakornoki pozik is (ott, ahova nem szükséges a kimondott nappali jogviszony). Úgy, hogy egy prog. nyelvet egész jól ismerek (nyilván meg tudnám tanulni a hasonlókat) és a jelenlegi munkámnak is vannak olyan részei, amik már egészen fejlesztői feladatok. Nomeg ma is írtam konkrétan kódot is... De nem kellek. Jelenleg (sajnos katáztatnak) ha 20 napom van egy hónapban, keresek 300-at, fizetési igényem 250... De nem kellek...

A nyaram ráment "hobbi"projektekre meg algoritmizálós feladatokra. De nem kellek...

2020. szept. 30. 23:05
 13/20 A kérdező kommentje:

És de, igenis a koronavírus miatt nem találok szakmai munkát.


Az a cég utasított vissza gyakornoki pozícióról, akihez másfél éve (!) junior poziba (!) jutottam el az utolsó (!) körig!!! Akkor még egy éve se tanultam programozni, poénból mentem oda a standhoz az állásbörzén.


Eleve látom, hogy sokkal kevesebb helyre tudom beadni és sokkal rosszabb arányban hívnak vissza, mint tavaly ilyenkor.

2020. szept. 30. 23:25
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
A probléma ilyenkor a beszűkült tudatállapot. Ki kell lépned pár napra a komfortzónádból. Ha nő vagy és beszélsz egy vagy több nyelvet, de férfiként is lehetséges ápolói, bébiszitter munka..indulásnak kiváló, szállal ellátás ingyen és tisztán megmarad a pénzed. Aztán később lehet gondolni tovább. A programozást biztos nem csinálnám egy agytemető a virtuális világban heti 6 napot eltölteni. Ember és lélekgyilkos munka. Még a mosogató állás is jobb, mert emberek között vagy fizikai munkát végzel és nem elsorvadsz egy minitor előtt. Vagy menj el animátornak egy szezonra...tökmindegy millió lehetőség van, csak most nem látod. És mindenképp külföld. Dánia, Svéd, Német, Svájc, vagy Írország.. még Ausztria is jó.
2020. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Az animátor piac szerintem most nem virágzik de az tény hogy itt a kifogás keresés megy. Semmi nem jó. Csak a pénz kéne minimális teljesítményért. Eu nem fog menni.
2020. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14


Minél kevesebb emberi kontaktot szeretném.



15


"csak a pénz kéne minimális teljesítményért"



Sokan vannak így vele, de rám se a minimális teljesítmény nem igaz, de még nem is a pénz a legfontosabb. Ezt nem nekem akartad írni.


Nyugodtan idézz engem, mi az, ami szerinted kifogás. Bár azzal segítenél rajtam, azt pedig nem akarsz.

2020. okt. 1. 12:49
 17/20 anonim ***** válasza:
Mindenre csak az a válasz hogy ezért meg azért nem. Most már emberek között sem akarsz lennim egyre jobb. Így tényleg minimalizálod a lehetőségeket. Varj trendi maszkokat most ugyis az a sláger termék.
2020. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Amennyit egy heti 2 nap home office-lehetőséggel rendelkező, agilis csapatban kódoló szürke egérnek kell emberek között lennie, az pont megfelelő lenne nekem. De ha heti 3 vagy 4 nap anhome office, az még jobb, bár a heti 2-vel már megelégednék tényleg.



Voltam irodai adminisztrátor, csináltam, ami a csapat feladata volt. Az is épp elegendő emberek között lér volt.



Várom az idézeteket, amikkel szembesítetek, hogy mi a sok kifogásom......

2020. okt. 1. 15:29
 19/20 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt döntsd el, hogy mit tudnál/akarsz csinálni, valójában tökmindegy csak ne azt, amit eddig ez volt az első szempont. Aztán jött a többi. Így nehéz segíteni... Hogy jól is fizessen, ne legyél emberek között, és ne a szakmád legyen. Nem sok minden marad. Ilyenkor fontossági sorrendet kell felállítani. Neked most mi a legzavaróbb?, azt kell kiiktatni a többit később megoldod egyenként.
2020. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Vegyél lottót hátha nyersz.
2020. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!