Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a gyász normális?

Ez a gyász normális?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt a hozzám legközelebb álló családtagom, akivel tényleg olyanok voltunk, mintha egy lelkünk lett volna két részre osztva. Viszonylag váratlan, hirtelen jött a halál, bár már nem volt fiatal, de beteg sem volt különösebben és még tervei voltak. Azóta rengeteget agyalok rajta és borzasztóan üresnek érzem magam. Esetében nem azt érzem, hogy egy szeretett személy ment el, hanem tényleg a lelkem óriási darabja. Az egyetlen volt, aki megértett a családban, akihez bármikor fordulhattam, a többiekkel nincs mély kapcsolatom és meg sem értettek sosem, sőt, volt, aki lelkileg leépítő hatással volt rám. Első napokban még legalább némileg könnyezni tudtam, mostanra azt sem. Néha picit ingerültebb vagyok, de leginkább csak vagyok a semmiben közönyösen, néha mosolyt erőltetve. Azt észrevettem, hogy a halálfélelem, mint olyan teljesen eltűnt belőlem, sokat fantáziálok róla, milyen lenne csak úgy eloszlani a semmiben, és valahogy megnyugtat a gondolat, olyan békés. Nem érzem azt, hogy bármit is elfojtanék, egyszerűen vagy a nagyon nagy ürességet érzem, vagy a vágyakozást arra a nagy semmire. Teljesen megdöbbent, mennyire nem tud érdekelni a halál. Nem ő az első, akit elvesztek, de ez az eset teljesen más, mint akik előtte voltak. Olyan, mintha meghaltam volna vele együtt.

2020. szept. 15. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez normális. Halad a gyászod szépen a szakaszai alapján, ez is el fog múlni. Részvétem.


Volt hogy megharagudott rám és nem állt velem szóba két hétig egy olyan ember, aki nekem nagyon fontos, és én ettől pont így voltam mint te, persze ez nem ugyanaz mintha meghalt volna valaki, de én pont így éreztem magam. Semmi se érdekelt, csak voltam. Kitartást neked!

2020. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves vagy!
2020. szept. 16. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!