Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tudok tenni? (Részletek lent)

Mi tudok tenni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé nagy problémám van, a mentális összeesés szélén vagyok, segítségre lenne szükségem. Szóval egy kamaszlány vagyok, a szüleimmel mostanában nagyon sokat veszekszünk, vagyis inkább ők piszkálnak. A nyár elején elkezdtem egy hasizom edzést, amit rendszeresen csináltam. Nyár vége felé elkezdték nekem mondani a szüleim, hogy ne csinálham, mert szerintük túlhajtom magam,azzal ijesztgetnek, hogy kórházba fogok kerülni, meghalok stb., pedig semmi bajom, sőt,nagyon jól vagyok fizikálisan. Azt hiszik, azért mozgok, mert anorexiás vagyok, pedig ez nem igaz, csak izmosabb akarok lenni, nem soványabb vagy hasonló. Étkezni is eszek elegek, de szerintük nem elég. Hiába eszek, az a mozgásról le vagyok tiltva, le vagyok szidva, mert fel akarnak hízlalni. Már nem bírom ezt... Egész nyáron edzettem, nagyon jó kondiban voltam, erre a szüleim mindent lerombolnak, a lelkemmel együtt. Persze, tudom, csak féltenek, de ezekkel az edzés-elvonásokkal sokkal rosszabbat tesznek nekem. Édesanyám folyton azzal szekál, hogy ocsmány vagyok, úgy nézek ki, mint egy csontváz és azzal vádol, hogy hánytatom magam. Rendszeresen beszélek pszichológussal, szerinte sem árt nekem az edzés, de a szülők neki sem hisznek. Nem tudom mit csináljak, már napok óta csak sírok, tehetetlen vagyok. Hogy eddzek? Mit csináljak? Már a rendes edzéseim is veszélyben vannak, nem akarják engedni, hogy járjak (röpi, tenisz)! Köszönöm előre a segítő válaszokat.

2020. szept. 20. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Essünk túl a számokon! Elég egy BMI is.
2020. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amíg ez megoldódik, átmenetileg szobádban nem tudsz egyedül hasizomgyakorlatokat csinálni? Vagy ezt is ellenőrzik? Tudod ilyen edzéstervre gondolok. És most az a bajuk a mozgással, hogy túl sovány leszel? Hát erre nem is tudom mit mondjak, jó nagy hülyeség. És mennyire vagy sovány? Az egészséges kategóriában benne vagy, nem? Ezt az anorexia dolgot honnan vették? Volt már veled ilyen? Vagy csak kitalálták? Barátokhoz nem tudsz elmenni, azt mondod meglátogatod őket, és arról meg nem kell tudniuk a szüleidnek, hogy edzel náluk.
2020. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!