Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik ismerősöm öngyilkos...

Az egyik ismerősöm öngyilkos akar lenni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Véletlenül tudomásomra jutott hogy az egyik ismerősöm öngyilkos akar lenni.

Ott voltam nála vendégségben és mikor nézelődtem nála a lakásban észrevettem a naplóját és beleolvastam.Szerencsére ő éppen telefonált úgyhogy nem látta .Tudom hogy nem szép dolog, én meg túl kíváncsi voltam de rájöttem hogy meg akarja ölni magát, mivel a naplóban már benne volt a búcsú levele. Itt elköszönt a szeretteitől,azt írja hogy minden megmaradt pénzét és a lakását a rokonaira hagyja. Még a dátum is szerepel benne 2021. Január 1. Mostanában elég furcsán viselkedik,senkivel nincs kapcsolata nem barátkozik, nincs párkapcsolata nincs gyereke. Tudom hogy nehéz sorsú családból származik és sokat harcolt az élete során de úgy tűnik hogy feladta. Azt is mindig mondogatja hogy Decemberben leszámol a munkahelyéről most már tudom hogy miért. Mit tanácsoltok mit csináljak?

Van jogom beleszólni az életébe vagy nincs?



2020. szept. 21. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem barátkozol vele? Én ha ezt tudnám, hogy így érez, és segíteni szeretnék, akkor biztosan elkezdenék vele barátkozni, hogy legyen valaki akivel ezt meg tudja beszélni. Küdj neki valami pozitív üzenetet, mondjuk egy kedves sztorit amit hallottál, és írd oda, hogy ez meg az jutott róla eszedbe, nyílván olyan dolgokra gondolok, amikhez neki is köze volt. Aztán megkérdezed hogyan van, hogy telik a napja. Vagy lehet fordítva is igazából. Na érted, szóval kezdeményezz valahogyan, csak ne úgy, hogy nem vagy-e szomorú mostanság? Nem vagy lelki összeomlás szélén? Biztos nem akarsz öngyilkos lenni? Érted mire gondolok: azt én vele nem éreztetném, hogy tudom mit akar, mert akkor megharagszik rád és nem tudsz vele összebarátkozni.
2020. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem tudok amellett elmenni, hogy TE TÉNYLEG BELEOLVASTÁL A NAPLÓJÁBA? Miféle ember vagy te? Oda a másik a legféltettebb titkait írja le. Szégyelld el magad, de gyorsan!


De különben sok olyan ember van, aki úgymond "öngyilkos akar lenni", aztán semmi nem lesz belőle. Az ilyet nem jegyzi fel az ember sehol. Csinálja és kész. Csak egy szakember segíthet rajta, senki más.

2020. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
(Még mindig a 2. vagyok.) Amit a 1. írt, csak akkor tedd, ha őszintén érdeklődsz iránta, ott vagy neki minden pillanatban, mert ha ez nem így van, akkor észre fogja venni, és elfordul tőled, rosszabbul fogja érezni magát. Tudom, mert én is ismerek egy ilyen személyt és rengeteg energiát igényel.
2020. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!