Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ismerősöm öngyilkos akar...

Egy ismerősöm öngyilkos akar lenni. Mit tudnék tenni, hogy megakadályozzam?

Figyelt kérdés
Nekem inkább úgy tűnik, hogy csak figyelemfelhívás, mivel gyakran fenyegetőzik vele. Netről ismerem, személyesen még nem találkoztunk, nem ismerem eléggé, nem tudom, hogy csak fenyegetőzés-e vagy komolyan is gondolja. Részleteket szívesen írok privátban, nem szeretném itt közzétenni.

2016. jún. 18. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindenképp írj, érdekel, és félelmetes, hogy pont most írtad ki ezt a kérdést, túl furcsa..
2016. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az ilyenen nem lehet segíteni 😁 Ha fenyegetőzik vele nem teszi meg, de ha mégis, akkor meg így járt.
2016. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze, ha leszarod mert nem akarsz segíteni, akkor valóban "nem lehet rajta segíteni" -.-
2016. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 zóna_pocok ***** válasza:
47%
Ha csak fenyegetozik akkor csak egy kis figyelmet akar, aki komolyan gondolja az szo nelkul megteszi, nem reklamozza senkinek.
2016. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Küldd el pszichiáterhez, vagy nézd meg a kapcsolatait, és próbálj meg családtaggal, közeli baráttal beszélni, hogy vigyék el, figyeljenek oda rá. Sajnos, neten keresztül ennél többet nem nagyon tehetsz, azok tudnak hatni rá, akik fizikailag érintkeznek vele, közel állnak hozzá.
2016. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyod, hogy egy ismeretlen lelkileg terrorizáljon a nyomorával? Nem kell vele foglalkozni, és ha látja, hogy téged ez nem érdekel, akkor befejezi a fenyegetőzést. De amíg vevő vagy rá, addig nem hagyja abba. Hívjon fel egy segélyvonalat, ne téged zaklasson a hülyeségével.
2016. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha így előre tudsz róla,meg dobálózik a témával,akkor teljesen biztos lehetsz benne,hogy nem lesz öngyilkos. Nyugodj meg,ne foglalkozz vele, keress magad köré kevésbé neurotikus embereket.
2016. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Több ismerősömmel is beszéltem korábban róla, előadtam neki a problémát és ők is hasonlóképpen reagáltak, ezért is írtam, hogy valószínűleg csak figyelemfelhívás, illetve mondták, hogy ha valóban komolyan gondolná, már megtette volna, meg hogy ne hagyjam, hogy magával rántson ebbe. Viszont a problémája nagyon is komoly és én meg is tudom érteni (többé-kevésbé), csak az fáj, hogy a halálba menekülne, pedig van megoldás, még ha ez egy sokkal nehezebb út. Ez az út viszont neki úgy látszik, nem kell. Nehéz így erről írni, és elhiszem, hogy ti sem látjátok tisztán a képet, de nem szeretnék konkrét dolgokat mondani így nyilvánosan.
2016. jún. 18. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz eldönteni, vajon egy öngyilkossággal fenyegetőző meddig szánja figyelemfelhívásnak, és mikor gondolja komolyan azt, amit mond. Nem jelenteném ki ilyen magabiztosan, hogy úgysem teszi meg soha...Te viszont nem sokat tudsz tenni érte, add át a problémát azoknak, akik tudnak is neki segíteni.
2016. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy meddig szánja figyelemfelhívásnak, akkor sem kell ezzel terhelni idegeneket. Sokaknak ez már létforma, hogy panaszkodnak, depiznek ismeretleneknek, sajnáltatják magukat, de semmit nem tesznek azért, hogy jobb legyen. Ezek energiavámpírok. A környezetében már biztos senki nem kíváncsi a siránkozására. Nyilván a kérdező sem azért ismerkedik interneten, hogy napokig ilyesmin rágódjon, aggódjon, főleg olyan miatt, akit még nem is látott. Vannak erre szakosodott orvosok, oda menjen a problémájával. Amúgy sok fiú ki is használja, hogy a butuska lányok megsajnálják. De egy idegen miatt aggódjon az anyja vagy a testvére, ne egy idegen az ország másik végéből.
2016. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!