Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ebből a jelenlegi...

Szerintetek ebből a jelenlegi helyzetből van kiút?

Figyelt kérdés

Nyugtatót és antdepit kell szednem orvosi felügyelettel. Alapvetően a természetemhez tartozik,hogy sokkal jobban bepánikolok dolgoktól,és nagyon sok rossz dolog ért már az életben,szorongásos depressziót állapítottak meg nálam.


Sikerült jól beállítani a gyógyszereimet,most az utóbbi 2 hónap tünetmentesen telt,és igyekeztem mindent megtenni annak érdekében,hogy ne csússzak lejjebb vagy vissza.

Pár napja elkezdtük csökkenteni az esti gyógyszeremet -0,25mg-mal,de már ennek a megvonása is nagyon megérződik. Jönnek vissza a rossz gondolataim,és a gyomorgörcs,stb...

lehet túl sokat is görcsölök ezen,de érzem magamon,hogy valami nem stimmel.


Van köztetek olyan,akinek sikerült leraknia gyógyszereket,és visszakapta a normális életét?


Tudom,nehéz út lesz,de mindent igyekszem megtenni,hogy jól legyek.


Köszönöm!


2020. szept. 22. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztosan sikerülni fog.
2020. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon el vagyok keseredve,hogy gyakorlatilag 2 hónap után megint rosszabb napjaim vannak,és így lehet érezni azt 0,25mg megvonást is. Fáradékonyság,álmosság,feszültség,kedvtelenség.

Ez egyébként normális így?

2020. szept. 22. 09:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mondott?
2020. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja,hogy pár napig ez normális,ezért is kell lassan,fokozatosan letenni.


Az estit vettük lejjebb,és reggel már nehezebben kelek. (Bevezettem az esti zuhanyzás mellett a reggelit is,így egy picit felfrissülök.)

2020. szept. 22. 09:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Bízzál az orvosodban. Biztosan jobb lesz nemsokára.
2020. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem.
2020. szept. 22. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd, az írásod alapján nekem úgy tűnik, hogy nagyon hatásos volt nálad a gyógyszer, szóval nem csoda, ha megérzed a hiányát eleinte. Menni fog, ne aggódj :-)
2020. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,bevált,de most a megvonás következtében újra felerősödtek a dolgok amik miatt kaptam. :(
2020. szept. 22. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, de az orvos azt mondta, hogy átmenetileg lesz rosszabb a csökkentéskor, nem? Szóval várj pár napot.


De amúgy a terápia része az is, hogy megtanulod elviselni és nem omolni össze attól, hogy épp egy kicsit rosszabbul vagy. Az ingadozás alapból normális. Ez nehéz, de nagyon fontos.

2020. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Olyan mintha összeomlott volna hirtelen minden,mint egy kártyavár.


Az esti kis adag,most a nappali gyógyszeremre is rányomja a bélyegét. Egyik nap teljesen jól voltam,aztán a csökkentés után,már másnap reggel éreztem,hogy nem stimmelnek a dolgok.

2020. szept. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!