Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem merek telefonálni...

Miért nem merek telefonálni idegen emberekkel?

Figyelt kérdés

Akkor még nincs is probléma, ha engem hívnak, mert akkor nincs sok választásom.

A lényeg az, hogy most is fel kellene hívnom a forgalmi oktatómat, de nem merem, mert azt mondta, hogy majd hív egy bizonyos időn belül, na most ez az időtartam már letelt, de még mindig nem hívott. Én meg nem merem felhívni, mert végülis azt mondta, hogy Ő fog hívni, és nem akarom, hogy esetleg problémát csináljon ebből, mert "nem ezt beszéltük meg".

Tudom, hogy nekem kéne lépni, mert lehet, hogy csak elfelejtette és én akarok menni vezetni, de mégis félek, hogy nem úgy reagálna, ahogy azt én elképzelem.


2020. szept. 22. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Tizenéves koromban én is így voltam ezzel, szerintem, ahogy magabiztosabb vagy majd az ügyintézésekben, akkor ez javulni fog.


Első számú szabály, hogy udvariasságból rengetegen mondják, hogy majd valamikor visszahívnak, felhívnak, értesítenek egy olyan ügyben, ami NEKED fontos. Ez SZINTE SOHASEM TÖRTÉNIK MEG. Ha egy olyan ügy zajlik, amikor te akarsz valamit másoktól, akkor NEKED kell kezdeményezni, mert soha az életben nem lesz elintézve.


Itt van erre a klasszikus példa: te szeretnél valamit az autós oktatódtól, de ő megígérte, hogy felhív, csak hát nem tette meg. Még többezer ilyen eset lesz az életedben, a legjobb, ha hozzászoksz.


Én a te helyedben előre kitalálnám magamban, hogy mit mondok a telefonban neki, és gyakorolnám a szüveget magamban, akár hangosan is. Ez nekem mindig segít, ha fontos telefon előtt állok. Uána meg végy egy nagy levegőt és tárcsázz.


Ne említsed meg neki, hogy visszahívást ígért, mond azt, hogy "Kedves János bácsi, XY vagyok, azért hívom, hogy bla bla bla." Ennyi. Nem kell semmi több.

2020. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia is lehet.
2020. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!