Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is dekoncentrált olvasás...

Más is dekoncentrált olvasás közben?

Figyelt kérdés

Bölcsészkarra járok és rengeteget kell olvasni, főleg regényeket, novellákat. Azonban azt vettem észre, hogy nagyon nehezen fogom fel a mondatok lényegét, kb. minden mondatnál meg kell állnom, mert különben nem értem, csak elsiklok a mondanivaló mellett. Ha egyszerűbb szövegekről van szó vagy tudományos szövegekről, amikben van logika, azokat jobban végig tudom olvasni. De pl. egy ilyen mondat is annyira leterhel, hogy 3x kell ismét elolvasnom: "a fény, amely kísérteti sápadtsággal szűrődik a magányos toronyszobába". Ehhez hasonló mondatokból van legalább 20 oldalnyi, tele vannak jelzőkkel, meg mindenféle metaforákkal és annyira túlterhelődöm, hogy képtelen vagyok befogadni a lényeget. Az én agyammal és felfogásommal van a probléma? Mert amúgy szívesen olvasok, de nagyon dekoncentrált leszek, konkrétan izzadni kezdek, nyugtalanít, hogy húzzák a mondatokat, amik amúgy elvileg érdekesek és szépek. Hiszen ezeket elemezzük az órákon.

Mit gondoltok? Lenne valami neurológiai zavarom? Ti hogy viselitek ezt? Még a stresszre gondoltam, mostanában képtelen vagyok ellazulni.


2020. szept. 25. 02:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A dekoncentrációnak mindig van valamilyen oka, lehet depresszió, szorongás, vagy lehet az ember figyelemhiányos is.

En depressziós vagyok es szorongok, évek óta nem volt a kezemben könyv, mert képtelen lennék kiolvasni. Sokszor cikkek/kommentek olvasásával is van gondom.

2020. szept. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!