Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sosem fogom megérteni hogy az...

Sosem fogom megérteni hogy az emberek egészsége miért kerül pénzbe, aki szívbeteg pl és nem sok van neki hátra még ő fizessen hogy ne haljon meg?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 11:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
He? Tan az fizessen, aki egészséges és semmi baja? Magyarorszagon az egeszsegugyi ellatas tb alapon ingyenes. A tb pár ezer forint. Ha dolgozol, levonjak automatikusan. Ha nem, akkor magadnak fizeted, vagy igényled hogy az állam fizesse helyetted. Állandóan szedett gyógyszerekre van kozgyogy ellátás is.
2020. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak tudod .. a mostani törvényekhez jobbakat kéne. faragni..már lassan levegő adó lesz.
2020. szept. 30. 11:32
 13/17 anonim ***** válasza:

ezen lehet vitatkozni, de nem érdemes

miért nekem kell kifizetnem a szemüveget, mert rövidlátó vagyok?

miért nekem kell kifizetnem a gerincferdüléses fiamnak a gyógyászati segédeszközt?

miért nekem kell kifizetnem a fogamzásgátló tablettát?

miért nekem kell kifizetnem a fogszabályozót, a fogtömést, a gyulladt mandulámra felírt antibiotikumot, stb, stb, stb.


nincs ingyen az egészségünk, nincs ingyen se a megelőzés, se a rehabilitáció.

ez anno max. a szocializmusban volt így.


legközelebb tessen a szavazásnál máshová húzni az x-et

2020. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ön is tudja nagyon jól hogy akárhova tesszük az x et akkor is a fidesz fog győzni.!
2020. szept. 30. 11:37
 15/17 anonim ***** válasza:
41%

Az öregeket nem nézik semmibe????? Jaja. Végül is a nyugdíjasnak nem kell tbt se fizetnie....


Amíg csak halkan jegyzem meg, hogy pl Hollandiában a minimum egészségbiztosítás 130 euró és ebben semmi nincs, csak az, hoyg a háziorvosod fogad. Ha szakorvos kell, megy az eugén rizikód, ami 385 euró évente jelenleg. Ja, 18 éves korig nem kell fizetned a biztosítást, afelett igen. NYUGDÍJASNAK IS

2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Példádnál maradva, aki szívbeteg, élete nagy részét és a pénzét arra áldozta, hogy szívbeteg legyen, nem hiszem, hogy bárki is pisztolyt a fejéhez tartva arra kényszerítette, hogy zsíros húsokat, kenyeret, sütiket, alkoholt, stb. egyéb ereket tönkretevő dolgokat egyen-igyon, és ha már kialakította magának a betegséget, akkor ne panaszkodjon, vállalja érte a felelősséget, ha meg akar gyógyulni, az is csak tőle függ, az ő érdeke, az ő döntése mire költötte a pénzét.

Dohányosokkal ugyanez van, azok is pénzük nagy részét elfüstölik, tudják hogy ez lassú öngyilkosság és mikor rákosok lesznek, ne panaszkodjanak, az ő döntésük volt, saját felelősségükre.

Az ilyeneket miért mások terhére kéne gyógyítgatni, gyakorlati tapasztalok alapján az ilyen emberek továbbra se szándékoznak tenni semmit egészségük érdekében, nem akarnak változtatni életmódjukon, ugyanúgy önromboló életmódot folytatnának tovább, amíg ketyeg az óra. Ablakon kidobott pénz lenne, ha az ilyeneket ingyen gyógyítgatnák.

2020. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Így van! Ez igaz!.. egyet értek!
2020. szept. 30. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!