Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agyrák, kezdek megbolondulni,...

Agyrák, kezdek megbolondulni, vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Neha elegge fura erzeseim/gondolataim vannak. Pl. mi van, ha minden amit latok, ul mogotte egy ember feher szeken a nagy semmiben, es lerantja az egesz "valosagot", mintha csak egy festett vaszon lenne. Regebben is volt mar ilyen erzesem, de akkor elegge magam alatt voltam, akkor is olyan volt, mintha minden festmeny lenne, es megszunne a ter es az ido, de csak par mp-re. Most azon is gondolkodom, es attol is felek, hogy mi van, ha utazas kozben, ahol leszallok, hirtelen 20-50 evvel korabban leszunk, vagy egy teljesen mas, fura vilagba szakadok at, ami a halalom utan lenne, es amiben most vagyunk, lehet, hogy nem is a valosag. Lattam egy idos bacsit, akkor is megijedtem, hogy mi van, ha egy masik vilagbol kerult ide, es fogalma nincs semmirol. Ilyenkor gyakran faj a fejem, ajulaserzetem van, kicsit felek attol is, hogy pl. lehet, hogy mar hallucinalok, es ul mellettem egy ember, akit en igy nem latok, mert megorultem. Mi van, ha van ott valaki, es pl. raulok. Vagy mikor rajtam kabat van, korbe kell neznem, hogy mason is van-e, mert mi van, ha amugy nincs hideg, csak en fazok, mert mast erzek, mint a tobbiek. Ilyenkor koncentralni is nehez, de valahogy most is megy, es ha csinalok valamit rogton kizokkent, de azert ijeszto es kicsit fura... Skizofrenia elojelei? Vagy pl. azt gondolom, hogy nyugodtan ulok valahol, mert ezt erzem, ezt tapasztalom, de lehet, hogy kozben meg megorultem, es orjongok ket utcaval odebb, aztan egyszer csak majd a korhazban kelek fel, es fogalmam nem lesz, mi tortent...
2020. okt. 3. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szorongás és kényszergondolatok. Az igazi őrültek nem félnek a megőrüléstől, és nincsenek is tudatában. Próbálj megnyugodni, és valami valóságos dolgot csinálni pl macska simogatás, kutya sétáltatás. Ha súlyosbodik vagy nem múlik, akkor orvoslátogatás.
2020. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű, hogy rák lenne, inkább valamilyen pszichés zavar. Néha mindenkinek vannak furcsa érzései és gondolatai, főleg ha van valami nincs rendben az életével. Ha tartósan fennáll, szerintem is érdemes lehet felkeresni egy pszichiátert.
2020. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szorongás, nekem is volt rettegtem is hogy megőrülök, szerencsére szót elmúlt
2020. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én a hangokkal vagyok így, beképzelem magamnak pl a harang hangját és nem tudom kiverni a fejemből, meg folyton azon szorongom mi lesz ha ez sosem megy át rajtam.

Amúgy te remélem azóta jobban vagy :)

2021. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!