Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autistáknak álltalában a...

Autistáknak álltalában a kommunikációjuk sértül. Ezt pontosan hogy kell érteni?

Figyelt kérdés
Maga a beszéd okoz gondod (lassú, akadozott, keresi a szavakat, beszédhiba). Vagy hogy nem jönnek a mondani valók, emiatt kevest, alig vagy nem beszél?
2020. okt. 4. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az autizmus elég széles spektrum, tehát nincs mindenkire ráhúzható szabály. De a legtöbbnél a kommunikáció lényege hiányzik. Tehát a beszéddel alapvetően nincs baj. Azzal van, hogy egy másik emberrel kapcsolatot létesítsen. És a kommunikáció tulajdonképpen egy kapcsolat (mint beszélgető társ).
2020. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aspergeres vagyok, nekem az írás jobban megy, mint a beszéd. Van, hogy nem találok szavakat még magyarul is. Gyakran monoton hangon beszélek, bár ez most már inkább csak angolul feltűnő; magyarul már jobban hangsúlyozok. A járvány miatt kevesebbet tudok beszélgetni, ami kihat a megfogalmazás képességére is, többször fordul elő, hogy nem tudom korrektül ,megfogalmazni a mondanivalómat.

A nem nyelvi kommunikáció egy másik téma, ott adnom könnyebb, mint a jeleket vennem.

2020. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sérült, hanem másféleképp működik, mint a neurotipikusoknál, ezért értik meg egymást nehezen. Egymás között tökéletesen tudnak kommunikálni az autisták, amennyiben ennek szükségét érzik.
2020. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!