Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, az életem romokban...

Úgy érzem, az életem romokban hever. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sokan csak önsajnáltatásnak fogják venni. Lehetőleg nem kérek rosszindulatú megjegyzéseket.


1. Az egyik problémám az, hogy már sulis korom óta nagyon zárkózott vagyok, soha nem voltam az a barátkozós típus. Nem merek kezdeményezni lányoknál, nagyon szégyenlős vagyok, félek, hogy sosem lesz barátnőm. Semmi önbizalmam nincs, lehangolt vagyok, tele vagyok elfojtott haraggal és negatív gondolatokkal, mivel annak idején sokat csúfoltak a suliban. Egyetemen csak neten próbálkoztam lányoknál, de vagy nem írtak vissza, vagy nem jöttek el randira, ha el is jöttek, többet nem akartak találkozni velem. Az egyetlen kapcsolatom egy lánnyal 1 hónapig tartott, aztán megunt és elhagyott... Azóta még próbálkoztam a netes ismerkedéssel, de kudarcba fulladt, aztán egy ideje már egyáltalán nem beszélgetek senkivel, csak azzal az 1-2 haverommal chaten.

Nagyon frusztrált vagyok emiatt, meg elegem van már ebből az életből, amit élek.


2. Jelenleg egyetemre járok, de ezzel a szakkal szerintem nem sokra fogom vinni, emiatt is aggódom, hogy lesz-e normális munkám és miből fogok majd megélni... Irigy vagyok azokra, akik boldogok, párkapcsolatuk van és sokra vitték az életben. Azt érzem, semmire nem vagyok képes.


3. A szüleim sokat veszekednek egymással, inkább anyummal tartom a kapcsolatot, apámmal nem igazán beszélgetünk.


Pszichológushoz járok pár éve, meg szedtem antidepresszánsokat is (most már nem szedek semmit, nem hatott egyik sem). Néha beveszek egy nyugtatót, ha emberek közé kell menni, de sokat az se segít, csak kevésbé szorongok.

Depressziót és szociális szorongást állapítottak meg nálam, de ahogy írtam, a kezelés sikertelen egyelőre a terápián...

Úgy érzem, menthetetlen a helyzetem, nem tudom hogyan változtassak az életemen, egyszerűen nem megy.

Aki szeretne esetleg beszélgetni velem, nyugodtan írjon privátban.



2020. okt. 6. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Keress olyan társadalmi csportokat, emlékeidből embereket akik rosszabb helyzetben vannak. Mennyi zsidót végeztek ki, mennyi embert deportáltak a gulágra. Gondolj bele milyen lehetett neki


Mindezek után gondolj magadra. Mennyivel jobb is neked az életed. Máris jobban érzed majd magad

2020. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Folytasd a kezelést, ne hallgass el semmit a pszichológus elől, vagy ha úgy érzed hogy csak az idődet veszeteged, ideje keresned egy másikat.
2020. okt. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az 1. válaszolónak

Ha így szeretnél segíteni inkább ne tedd. Nagyon feltudja idegesíteni azokat az embereket akik küzdenek valamilyen mentális betegséggel ha azt mondod hogy gondolj bele hogy másoknak rosszabb, igen tudjuk, de így csak még jobban azt érezzük, hogy nem értenek meg és semmibe vesznek, mert, hogy csak feltűnési viszketegség.

2020. okt. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lett változás ?
nov. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!