Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Romokban az életem, mi tévő...

Romokban az életem, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2014 nyarán érettségiztem le,kereskedelmi szakon voltam,még egy évet maradhattam volna,hogy legyen szakmám,de elmentem ápolónak,mert azjobban tetszett.November közepén azt is otthagytam,mert undorodtam az egésztől,bunkón viselkedett velem mindenki,depis lettem,és most itt vagyok egy r.hadt érettségivel,eddig nem vettek fel sehova dolgozni,suliba se tudok már menni,csak Szeptembertől,az egész család kivan rám bukva,egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam....Bár maradtam volna ker. szakon :'( Elrontottam az egész életem,mindenki utál a családból,1-2 barátom van csak,már az öngyilkosságon is gondolkoztam,mit tegyek? 19/L
2014. dec. 8. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

fiatal vagy még, ne legyél ennyire kétségbe esve.

szeptembertől visszamehetsz suliba, de az se garancia, hogy szakmával a kezedben el tudsz helyezkedni.

azt nem hiszem, hogy mindenki utál a családodba, max aggódnak,féltenek.

még csak 19 éves vagy sok hibát vétesz még az életedben, úgy ahogy mindenki. de tanulj belőle!

2014. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Elrontottam az egész életem" - azt még nem tudtad, mert előtted van a java. De ha így igyekszel, fog menni az elrontás. Jól tetted,hogy otthagytad, ami nem tetszett. Most pedig keress olyat, ami tetszik. OKJ-s lehetőségeket nézd végig, biztos van olyan ami tetszik. Fel a fejjel! Vannak mélypontok, amin túl kell lendülni.
2014. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
még csak 19 vagy ne parázz, én elcsesztem 2 évet, 20 évesen újraérettségiztem hogy több pontom legyen felvételin és 21 évesen kezdtem el járni egyetemre :D úgyhogy gondold át, hogy mit akarsz tanulni aztán szeptemberben kezd el..
2014. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy rontottad volna már el az életed? 19 évesen? Nagyon sok mindent csinálhatsz, alakíthatsz az életeden. Én 33 éves vagyok 4 szakmám van és nem kellek sehová, én mondhatom, hogy eldaytam a dolgokat mert rájöttem nem okj-s ka.kikat kellett volna összeszednem, hanem nyelvet tanulnom. Neked is azt tudom tanácsolni tanulj nyelvet, az a legfontosabb (angol, német). Nőként ápolóként, nővérként simán ellehet helyezkedni és sokkal jobban kereshetsz kint és sokkal normálisabb a légkör is. Gondolom itthon azért ekkora tahók, mert féltik a sza.ros állásukat és nagyon rossz a fizetésük, meg vannak keseredve és a másikon, új, fiatalokon vezetik le. Anno ezt én is sok helyen megtapasztalhattam, az tény hogy így képtelenség együtt működőnek lenni, az ember ilyen helyről menekül, érthető. Tanulj nyelvet és én a helyedbe kimennék, mert itthon megélni csak akkor lehet, ha van rokon aki beprotezsál normális helyre! Ezt komolyan mondom!
2014. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, semmivel sem vagy elkésve, még bármi lehet belőled! Én ugyanebben a cipőben járok, csak tíz évvel idősebb vagyok, van 2 használhatatlan diplomám, már takarítani is elmennék, de ahhoz meg túlképzett vagyok. Itt élek szerencsétlen szüleim nyakán, akik szintúgy utaálnak miatta, és én is magamat.
2014. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!