Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilátástalan az életem....

Kilátástalan az életem. Romokban heverek. Úgy érzem, hogy nem bírom tovább ezt az életet. Hogyan álljak talpra?

Figyelt kérdés

Az egész évekkel ezelőtt kezdődött:

lett egy komolyabb pszichés betegségem, melyre elég erős gyógyszert kaptam, és 40 kg felszökött rám. Próbálok lefogyni, de nem megy. Azóta a tükörbe sem tudok nézni, undorodom magamtól, nem tudok úgy öltözködni ahogy szeretnék, ronda vagyok, csúnya, igénytelen. Nem kellek így senkinek, párom sem volt már évek óta.

Folyamatosan betegeskedem, ráadásul rászoktam a dohányzásra is, ez még csak tetőzi a bajt: nincs soha semmire pénzem, és a legnagyobb örömforrást, az szerzi, ha rágyújthatok. Nélküle feszült, és ingerlékeny leszek.

Ez a problémám egyik fele, a másik:

Bekerültem önköltségesen az egyetemre, nemigazán megy, már az első félév után ott kellett volna hagynom, de ostoba voltam, és gyáva, ráadásul rengeteg pénzt költöttem bele. Sajnos csak szinte vegetálok az egyetemen, nem sikerülnek a vizsgáim, hiába tanulok éjjel nappal. Nem vagyok erre a szakra való, s bár már tudom, hogy mi szeretnék lenni, sajnos arra a szakra, SOHA nem fognak felvenni, olyan magas a ponthatár. De a jelenlegi szakomba már szinte belebetegedek. És örülhetek, ha csak a vizsgáim felét tudom teljesíteni, így kb. a 3 éves szakot, örülhetek ha 5 év alatt elvégzem.

A lakásom is romokban, takarítanom kellene, már szinte ellep a kosz, de tanulnom kell, és ha nem tanulok, akkor arra sincs energiám, hogy felkeljek, vagy, hogy fogat mossak, vagy ilyen alapvető napi dolgok.

A pénzügyeim sincsenek rendben, sajnos ebben nem számíthatok senkire.

Mikor egyetemre kerültem, örököltem egy kisebb vagyont, és vettem rajta elhamarkodottan egy lakást, amit már megbántam, mert kicsi, sötét, magas a közösköltség, magas a rezsi, és sajnos eladni sem tudom anélkül, hogy ne buknék rajta egy hatalmasat.

Vannak barátaim, de ezekről nem tudok beszélgetni senkivel, nagyon magányos vagyok.

Már a legjobb barátnőmmel sem vagyok szívesen, tudom, hogy undorító dolog az irigység, de az vagyok rá. Folyton kérked azzal, hogy minden vizsgája ötös, és folyamatosan bármelyik pasit megszerzi, most pl. az egyik tanárját. Ráadásul azok a srácok is folyamatosan belé zúgnak, akiket én szemelek ki.


Nagyon-nagyon rosszul érzem így magam. Ez így nem mehet tovább. Két választásom van: vagy feladom az életet, vagy talpra állok. Viszont az utóbbihoz nincs sem erőm, sem ötletem arra, hogy kezdjek neki.

Kérlek segítsetek!


22/L


2014. jan. 8. 20:51
 1/4 intrepid ***** válasza:
Nem az a lúzer aki elesik, hanem az, aki nem tud felállni. Mondom én, aki padlón vagyok, és csak a munkám tartja bennem a lelket, dolgozom mint az állat, pedig ugyanannyi a fizetség. Ha érdekel a történetem, priviben kérdezz. 58F.
2014. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tűzz ki olyan célokat,amelyeket el tudsz érni!Az önsajnálat sehova sem vezet,ez is csak egy kibúvó, hogy miért nem tudod ezt,vagy azt megcsinálni.Ember vagy és nem szupernő.Ezt nem sértésnek szánom,de senki sem tud mindenhol megfelelni,valami úgyis a másik dolog rovására megy.Ha ennyire nem megy az egyetem hagyd abba,szerintem tök fölöslegesen küszködsz vele,mivel nem érdekel ez a szak.A másik szakon nem véletlenül olyan magas a ponthatár,nyílván csak a legjobbak kerülhetnek be,és ha már bekerültek,akkor is ezerrel kell tanulni.Szerintem keress melót,azzal anyagilag talpraállnál,és elgondolkozhatnál,hogy mi az amire képes vagy és szívesen csinálod!Próbálj meg a barátaiddal is beszélni erről,hisz azért barátok.Még,ha segíteni nem tudnak legalább meghallgatnak,és nem csak őrlődsz magadban otthon.Kitartást! :-)
2014. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 S. Balázs ***** válasza:

Csak lépésről-lépésre megy. Írj össze rövidtávú, kis célokat, ebből legyen minden napra, és írj középtávúakat, meg1-2 hosszútávút. Nagyon fontos az, hogy a kis célok teljesítéséből gyakran legyen sikerélményed.

Akik nincsenek Rád jó hatással, teljesen mindegy, hogy miért, ne keresd velük a találkozást. Ellenben keress meg olyan embereket, akikkel jól érzed magad.

2014. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hasonló a hasonlónak örül, hasonló a hasonlón tud segíteni. Keressük meg egymást, talán sikerül egymást kihozni a kilátástalanságból.

25/F

2014. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!