Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs motivációm?

Miért nincs motivációm?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és egy jól működő párkapcsolatban élek. Viszonylag egészségesnek mondanám magam és semmiben nem kell hiányt szenvednem.

Ennek ellenére nincs motivációm. Tanulnom kellene, de nagyon nem visz rá semmi sem, hogy elkezdjem. Ha a jövőmre gondolok, nem látom sok értelmét a dolgoknak sokszor. Szeretek élni és nagyon sok dolgot szeretnék még az életben elérni, de párhuzamosan úgy érzem semminek sincs értelme. Amikor nem vagyok együtt a párommal, valamikor elég depressziósnak érzem magam.

Általában csak videókat nézek és eszem. Szeretnék könnyen leülni tanulni és tenni a céljaim eléréséhez. Nagyon nehéz leülnöm, mert amikor tanulok, akkor nagyon könnyen elkalandoznak a gondolataim és úgy érzem nem fog a fejem. Nehéz megjegyezni és megtanulni az anyagot és ez még tovább ront a helyzeten. Szeretnék sikeres és boldog lenni. Szeretném, ha szeretnék tanulni.

Mi lehet a baj és mit kellene tennem? Mi adjon motivációt az életbe?



2020. okt. 6. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Az lehet

Semmi

Talan antidepresszans

2020. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Elveszett kapcsolatok - A szorongás és a depresszió valódi okai és meghökkentő gyógymódjai

[link]

2020. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs motiváció, ne erőlködj. Akkor így is jó egyelőre.
2020. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a könyv nagyon kiborító, beleolvastam. kivagyok az ilyen világot bejárt, ott sztorikat látott, mesélt, vadidegenek, jajjittjártam,ottjártam, van nevük, amik nekem semmit se mondanak, el is hagyhatná őket.

de tök ügyes, hogy 20 mondatot megír 500 oldalban. De megoldást se kínál, mert csomó dolog, amit említ, külső tényezőtől függ.

2020. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pedig szeretném megoldani a problémát. Tanulok, de nagyon nehezen veszem rá magam, próbálok küzdeni a céljaimért, viszont örülnék, ha nem küzdelem lenne megélni ezt, hanem öröm, hogy tanulhatok és teszek az álmaim eléréséért.

Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat!

2020. okt. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!