Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki depressziós?

Van itt olyan, aki depressziós?

Figyelt kérdés

Szerencsére én nem szenvedem ettől, viszont ismerek valakit, aki szerintem depressziós.

Az lenne a kérdésem, hogy egy depressziós ember mindig szomorú? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Azért vannak jobb napok is, amikor vidám? Pl vicceken nevet? Ha leköti magát, pl filmnézés, Playstation, olvasás, festés, kirándulás stb akkor is depis az illető, vagy elfelejti egy időre a gondját? Ilyesmi dolgokkal jól tudnak ők is szórakozni?

Bocsánat, ha hülyén hangzik a sok kérdés, de tényleg érdekel.



2020. okt. 9. 18:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint valamilyen szórakoztató elfoglaltság közben is szomorúak a depressziós emberek?
2020. okt. 9. 18:04
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A depresszió nem szomorúság. Ez pont azok gondolják, akiknek soha nem volt benne részük. Ez egy elviselhetetlen módosult tudatállapot. Sok fajtája es fokozata van, ettől függ, hogy le tudja-e magát kötni bármivel.
2020. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 12 éves korom óta az vagyok. 22f
2020. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 Ja értem, azt hittem pedig, hogy szomorúak.

#3 akkor légyszi válaszolsz a kérdéseimre?

2020. okt. 9. 18:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és te mi miatt vagy az #3?:/ Sajnálom tényleg.
2020. okt. 9. 18:23
 6/14 anonim ***** válasza:

A depi, az nem szomorúság.

Épp az ellenkezője.

Mindenen felhúzod magad, még azon is, ha a molekulák nem úgy állnak a levegőben, ahogy azt te szeretnéd.

Utána jön az a rész, hogy én nem vagyok jó semmire... , aztán jön az a rész, amit te látsz a másikon. Hogy midíg kedvetlen, és képtelenség felvidítani.

Haggyál békén, nekem már minden mindegy...

Ez egy megváltozott tudatállapot.

Nehéz belőle kijönni, mert külső segítséget nem akar elfogadni.

2020. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hármas nem depis.

Az nem tart 10 évig.

Lehet hogy van nála gond, de az nem folyamatos depresszió.

2020. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én depressziós vagyok. A depressziónak vannak lépcsőfokai van egy lefolyása.

Nekem reggel nincs kedvem kikelni az ágyból. Már reggel azt várom, mikor lesz este, hogy lefekhessek. Megcsinálom a dolgom, mert vannak gyerekeim, de utálom az életemet. Eljárok terápiára is, de nem sok kedvem van hozzá. Nagyon, nagyon jó poénon tudok nevetni, de leginkább nem nevetek a vicceken. Nem lelem örömömet semmiben. Egy szürke, ragacsos maszlag minden.Szoktam futni, hátha segít, de mondjuk inkább azért futok, hogy fájjon mindenem, hogy legalább érezzek valamit.

2020. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyolcas vagyok. Nekem személyiségzavarom is van. Meg szorongok is...
2020. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 sajnálom, ez nagyon durva lehet. Biztos megijednék, ha egyik napról a másikra én is ilyen állapotba kerülnék.
2020. okt. 9. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!