Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter miért a legreklá...

A pszichiáter miért a legreklámozottabb gyógyszert írta fel?

Figyelt kérdés

Elmentem depresszió miatt magánrendelésre pszichofészekbe. Ott a pszichiáternek dulsevias tolla volt, dulsevia naptár és az előtérbe egy csomó dulsevia szórólap.


Erre fél óra után felírt 60 mg dulsevia gyógyszert mert szerinte az eddig szedett rexetin nem használt (szerintem se).


A dulseviaról mi a tapasztalat amúgy? Azt mondta jobb lesz a kedvem kb 1-2 hét múlva. Remélem hogy igaza van


2020. okt. 9. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha szerencséd van akkor tényleg ez az a gyógyszer amiben hisz, ha nincs akkor neki egyszerűen ez egy gyümölcsöző dolog ha mindenkibe ezt tömi, ha érted, mire gondolok.
2020. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Az orvosok pénzt kapnak a gyógyszergyártóktól, hogy az ő bogyóikat írják fel.
2020. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem nagyon fogy.
2020. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pszichiáter azzal kezdte, hogy megmondják nekik, hogy mikor éppen melyik gyógyszert kell felírni :D Aztán felírt egy másik fajtát, mert szerinte az éppen soros nekem nem lett volna jó.
2020. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a f.szságot honnan veszitek? Orvos vagyok, soha egyetlen gyógyszergyártól nem kaptam pénzt gyógyszer felírásért. Az orvoslátogató kap jutalékot és igen, ha jól el tudja adni nekem, hogy az ő cucca a legjobb, akkor azt fogom felírni. Ékes példa pl. Richter vs. Egis, ha választanom kell biztos Egis terméket írok, mert a Richter egyrészt igénytelen, másrészt sz.rik az orvosokra, míg az Egis nem egy továbbképzést rendez, és klasszisokkal igényesebb cég.
2020. okt. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tyuk vagy a tojas forditva van. Ha masik gyogyszert tartana jobbnak, es abbol rendelne, akkor olyan golyostolla, olyan naptara, olyan seggtorloje lenne.
2020. okt. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy orvos a nevét adja ahhoz, hogy hogyan kezel téged. Szerintem nem érdeke hogy szarul legyél.
2020. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdeke. Nevét adja hozzá hogy az jó. Nyilván a legtöbb betegén az segített. Az én kezelőorvosom legtöbbször a scippát írja fel. És sokan szedik tünetmentesen.
2020. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!