Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz fordulhatok...

Pszichológushoz fordulhatok úgy, hogy fogalmam nincs mi bajom lehet, csak egyszerűen úgy érzem, valami nem stimmel?

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta egyszerűen úgy érzem, mintha üres lennék lelkileg. Nem hinném, hogy depresszió, nincsenek negatív gondolataim, nincsenek kételyeim, teljesen normális, hétköznapi, aktív életet élek, jó munkahelyem van, ahol jól teljesítek, ezen felül szabadúszóként is vállalok munkákat visszatérő megrendelőknek, akik mindig elégedettek a munkáimmal, van hobbim, hétvégén eljárok a barátaimmal szórakozni, minden nap hatalmasakat sétálok a kutyámmal szebbnél szebb parkokban & erdőkben, de bármit csinálok, semmi nem tud feldobni. Mindig, állandóan úgymond "semmilyen" a hangulatom. Rengeteg dolgot próbáltam már, hogy feldobjam magam, sportolok, kirándulok, igyekszem minden hétvégén csinálni valami különlegeset, már próbáltam olyan érzelmi drogokat is, mint a fű, mdma vagy amfetamin, ami elvileg nagyon jó kedvre kellene, hogy derítsen, de még azok se.. igazából már odáig is eljutottam, hogy egy-egy nagy adrenalinlöketért szándékosan veszélybe sodortam az életem, de csak ez utóbbi pár dolog hozott egy kis átmeneti vidámságot. Az egyetlen dolog, amitől mondjuk pár napig jól tudom magam érezni az az, ha jelentősen előrébb lépek a karrieremben, semmi más..

Ami ennél is kétségbeejtőbb, hogy emberek iránt is ugyanezt érzem; semmit. Sok barátom van, igen, de akkor is. Bármi jó történik velük és elujságolják nagy örömmel, teljesen hidegen hagy; 3 barátom halt meg az elmúlt 2 évben, teljesen hidegen hagy. Ugyanígy érzek a családtagjaim és a rokonaim iránt is..



Szerintetek ezzel már fordulhatok pszichológushoz? Vagy merre kellene egyáltalán elindulnom? Igazából az életem így is tudom élni, nem különösebben érdekel a hangulatom és nem is befolyásolja a napjaimat, egyelőre legalábbis, csupán attól tartok, hogy ha így megy tovább, előbb-utóbb nagyon durván elfajul az adrenalin utáni vágyam, vagy elkezdek egyre sűrűbben és sűrűbben drogokhoz nyúlni, és hát picit érdekelne is, hogy mi lehet ennek a hátterében.


2020. okt. 11. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a semmi érzés nekem depressziónak tűnik.

De igen. Fordulhatsz pszichológushoz igazából bármikor, ő azért van, hogy segítsen.

2020. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha depresszió, akkor nem kellene szoronganom, elzárkóznom, meg ilyenek? mert nem arról van szó, hogy nincs kedvem semmibe belefogni és legszívesebben nem csinálnék semmit egész nap, mint írtam, aktív életet élek és nincs vele problémám, szóval nem arról van szó, hogy pld. nincs kedvem kimozdulni, vagy nincs kedvem csinálni semmit, hanem akármit csinálok, semmi nem hoz örömöt. persze lehet, hogy félreértettem amiket olvastam, mert gondoltam már arra is, hogy depresszió lehet, de nekem úgy jött le, hogy a depresszióra főleg az jellemző, hogy az embernek már alapból nincs is kedve semmihez hozzáfogni, kb. folyamatosan fáradt, szorong, tele van kételyekkel, de ezeket egyáltalán nem tapasztalom.
2020. okt. 11. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Ő a szakember, neki kell tudnia, mi bajod van, aztán segíteni rajtad.
2020. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!