Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sokat beszélek magamban,akk...

Ha sokat beszélek magamban,akkor el kellene mennem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Sokszor van az , hogy azon kapom magam, hogy álmodozom ill. ha valami problémám van azt " megbeszélem magammal." Nem arról van szó, hogy motyogok magamban csak "fejben" társalgok. Belegondolva már ezt is bizar így leírni. Vajon ez lehet súlyosabb a későbbiekben vagy lehet komolyabb mentális bajom ebből?

2020. okt. 12. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csinálja csak nem beszélnek róla. Semmi kóros nincs benne amíg nem az utcán csinálod.
2020. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Einstein mondta régen: "A zsenik beszélnek magukban!" Einstein is magában beszélt.

Amúgy az első válaszadónak van igaza.

2020. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. Ezt mindenki csinálja. Ezt hívják gondolkodásnak. Legalábbis én így gondolkodom : magamban mondom magamnak, hogy mit kellene csinálni. Pl" megyek elmosogatok". Vagy ha mérges vagyok "jaj de bunkó volt ma velem xy, vajon én hibáztam? Nem hiszem, csak rossz napjavolt. Vagy nem? Nem tudom." nyilván nem hangosan mondom csak magamnak de szerintem ilyet mindenki csinál.
2020. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi. Kicsit elkezdtem aggódni emiatt de akkor úgy néz ki nem vagyok őrült :D Bár hozzátartozik ehhez, hogy nem bízom annyira még a jó ismerőseimben sem, hogy a nagyon személyes dolgaimat megosszam velük, talán zért is diskurálok ennyit magamban.
2020. okt. 12. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs ezzel. Vagy mi kommentelők is mind őrültek vagyunk 🤔😄
2020. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Szereted az egyetértö, szimpatikus beszélgetöpartnereket. Ennyi!
2020. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Semmi baj nincs ezzel. Nekem több "ember" is beszélget a fejemben, mert mikor azon gondolkozom, hogy mit javasolna X vagy Y, akkor az az ő hangjukon szólal meg a fejemben. Ettől még persze lehetséges, hogy valójában mást mondana az illető, ha tényleg megkérdezném.
2020. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen, talán z a megfogalmazás áll legközelebb ahhoz amire gondoltam.
2020. okt. 13. 04:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!